Katusa

Co s tím, když nootebook hlásí:

„V počítači byly zjištěny vibrace. Hlava jednotky pevného disku byla dočasně umístěna do bezpečné polohy.“ Hlásí to, kdykoliv s počítačem hýbnu. Je to nebezpečné? Děkuji

Nejlepší odpověď
led

Je to upozornenie, že čítacia hlava sa presunula z bezpečnostných dôvodov pred poškodením do takzvanej ´parkovacej polohy´ tj. zväčšila sa vzdialenosť ´čítačky´od pamäťovej platne.
Skúste menej hýbať notebookom počas práce pevného disku.

Další odpovědi
Michal Kole

Že by se toto hlásilo slyším prvně.

S počítačem by se správně hýbat nemělo i když dnešní kousky snesou někdy až moc než co snesli jejich dědečkové, před 30 lety.