xen123

co odelat pro akreditaci fotografa

ahoj, co mam udelat, abych byl profesionalni sportovni fotograf(fotbalovy) abych dostal akreditaci? diky.
Doplňuji:
Nj, ale jak, kdyz nemam pristup tam, kde maji akreditovani fotografove, takze budu fotografovat z tribuny, coz dobre foto nebude…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

prosadit se na trhu mezi fotografy a ukázat, že jste nejlepší. Nebo alespoň že máte co prodat.

Další odpovědi
Nuk nuk

Jo, tak to není moc jednoduché. V první řadě budete potřebovat minimálně ŽL pro práci fotografa.
Velmi pravděpodobně se Vám ale bude hodit, abyste prošel alespoň nějakou školou, studiem zaměřeným na fotografování, možná nebude nutná vysoká škola, ale noviny nejspíš budou vyžadovat alespoň „něco“.

Ale to není všechno. Především a hlavně si budete muset najít nějaké noviny, které Vás na tuto práci budou najímat nebo Vás přímo zaměstnají. Na to ale budete potřebovat buď hodně „široká ramena“, abyste se tam protlačil nebo známé (což je jistější). Občas se zadaří dostat se k novinám jak záskok, ale to bývá velmi špatně placené nebo vůbec.

Q

Fotografování je činnost umělecká, takže ŽL není potřeba, chuť fotit, čas a spostu času. V první chvíli o V8s nikdo nebude stát a Vám nezbude, než nafotit alba, kterými zaujmete. Ty stačí vystavit (jsou i internetí soutěže) prosadit svou fotku dál a cesta je V8m otevřena. Další možnost je studium na odborné škole např. ve Zlíně (kde je jinde nevím)
Sportovní fotograf můžete být naprosto super i ze zápasu, které jsou provinční, jestliže zachytíte ten správný moment. Tam Vás pustí pomalu i na trávník a akreditaci nebudete potřebovat.
POkud AKREDITACI chcete jen za účelem vstupu zdarma, nepomůžou Vám ani mizerné fotky, když je nikdo nebude uveřejňovat.