doktorwho

Co mají banky z hypoték, když nynější úroky kolikrát nepokryjí ani inflaci měny?

Nejlepší odpověď
nyjono

Neboj, mají to dobře spočítané. Kdyby se to bankám nevyplácelo, logicky by úvěry nesjednávaly.
Atuálně nabízené úroky není jediná položka,která je ve hře.

Další odpovědi
Kepler

To je jen finta. Ve skutečnosti za hypotéku zaplatíš mnohem víc. Úrok 2% Haha!
O jaký úrok se jedná a jaké je celkové RPSN se dozvíš jen v bance. Samozřejmě to závisí na výši hypotéky a délce splácení.

autacek

Ale v případě výnosů bank přece vůbec nejde o inflaci, ale o jejich výnos. Lepší nějaký výnos, než žádný výnos, ostatně oni hospodaří povětšinou s cizími penězi.
Ostatně určitě sis povšiml, že banka ti za tvé uložené peníze dá v průměru vždycky méně, než za kolik ti půjčí.

B-Man

Zisk.
Nemrmlej a jdi si půjčit. Hypoteční banka, „Zkraťte si cestu domůůů.“ ;)

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5-jg2wSfbOs

Pepa25

Banky nepotřebují pokrývat inflaci, jim stačí, aby pokryly úroky, za které si samy půjčily. V dnešní době je to obvykle 0,05 – 0,3 %. Vše nad tím je pro ně kladná marže …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

doktorwho

B-Man: Hehe, 0 za poskytnutí půjčky, 15.35 % RPSN :). Ale mně spíš šlo čistě o ty hypo, jaký zisk by z toho potom vlastně ve výsledku měli.