Jiří Bohumil

Co je vadného u fotoaparátu Nikon Coolpix S210?

Původní neotázka
Co je vadného u fotoaparátu, firmware nebo hardware-Nikon Coolpix S210

U vypnutého kompaktního fotoaparátu Nikon Coolpix S210 zůstává stále vysunut objektiv. Při zapnutí 2 x mírně popojede dopředu a dozadu (asi 2 mm) a pak zůstane vysunut a na display se objeví nápis „Chyba objektivu“. Na spuštění uzávěrky nereaguje-nefotí.Při následném vypnutí pohasne display, objektiv se nepohne a zůstává vysunut. Měl by se zasunout a zakrýt čočku. Ale při mírném potlačení na objektiv, ve fázi zapínání, však někdy objektiv zajede a i při zapnutém stavu zůstane zasunut (mechanika funguje). Po vypnutí zůstane stále zasunut, při dalším zapnutí se vysune a opět se objeví nápis „Chyba objektivu“. A při opětném vypnutí opět zůstane vysunut. Při zapnutí a současném podržení tlačítka prohlížení se uvede v činnost možnost ovládání menu i mode a je možno se na display přesouvat a nastavovat mezi položkami a prohlížet snímky v paměti i na SD kartě. Má někdo zkušenost s podobnou vadou fotoaparátu? Jde o poruchu mechaniky objektivu, nebo spíš o poškozený firmware? Kdy a jak k poruše došlo nevím, stalo se vnučkám.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zkus provést tovární reset. Pokud nevíš jak, tak zde :

https://www.ma­nualslib.com/ma­nual/327525/Ni­kon-Coolpix-S210.html?page=124

Pokud to nepomůže, tak přehrát firmware. Pokud ani to nepomůže tak servis, či nový foťák.

Jiří Bohumil

mosoj – chlape, smekám před Tebou. Tvá oblast a šíře vědomostí a informací je obdivuhodná. A nejde o nějaké hlouposti, ale o opravdu odborné otázky. Už několikrát jsi mi na mé dotazy odpověděl, případně je i diskutoval a vždy „fundovaně“. Také v tomto případě jsi mi opět poradil a pomohl. Takže ode mne „palec nahoru“!:-)
Ještě musím zjistit, jak ty manuály v angličtině prolistovat a pokud možno jednoduše přeložit. Anglicky totiž umím, bohužel, tak pouze pozdravit.:-(
Ale nasměroval jsi mně perfektně a snad se něčeho dopátrám. Foťák to byl, do doby poruchy, docela dobrý a vnučky na něm udělaly velké množství a dobrých fotek i videí. Holky mne zásobují stále nějakými opravami – mobily, tablety, teď ten foťák a.t.d.
Dle nějaké Tvé odpovědi jsem zjistil, že jsme stejně staří, ale já se na netu pohybuji pouze cca 1,5 roku. S počítači ale pracuji už cca 30 let, ale hlavně jako uživatel, ve sféře projektování a rozpočtování. Od roku 1992 jsem byl na „volné noze“ jako projektant a revizák elektro. V období počátků (na 8-mi biťákách) jsme si, s mladším kolegou (ten je opravdu „machr“ a dodnes se živí jako IT) museli dokonce dělat programy sami (v klasickém Basicu). Tehdy, oproti dnešku, nebylo skoro nic, takže jsem používal hlavně texťák a rozpočtové programy jsme si dělali sami.
A od 1995, na novém, už PC AT, jsem pak už i vše kreslil (v oficielním Corelu 3 a šlo to perfektně). A ty rozpočty v Basicu jsem předělal na to PC a používal je až do konce mé aktivní činnosti, do roku 2005.
No ale už dost kecání o mě.
Dost by mne zajímalo, vzhledem k rozsahu Tvých vědomostí a „angažovanosti“ na netu, Tvá profesní minulost. Ale to je na Tobě, nechci se vnucovat, neboj.
Teď ještě doplním tuto diskusi o jednu konkrétní informaci, kterou jsme diskutovali před 56 dny.
Jednalo se o tiskárnu. Můj dotaz v „odpovědích“ zněl:
„Jdou na tiskárně Canon Pixma MG2950 používat neoriginální kazety?“
(Abych nepopisoval popsané, možno na to kouknout.)
V diskusi jsi se zmínil, že rovněž uvažuješ o nové tiskárně, aby byla schopna pracovat s neoriginálními kazetami.
Nevím proč jsem měl původní problém, uvedený v mém dotazu.
Při prvním zprovoznění té nové tiskárny mi opravdu „neoriginály“ nechtěla brát.
Ale nedalo mi to a asi za 14 dní jsem zkusil ty originály vyměnit opět za neoriginály z původní 2455 znova a najednou-ejhle, po tom delším stisku tlačítka poruch (tak jako na 2455) mi kazety vzala (sice bez identifikace hladiny), ale bez problémů tiskne.
Ještě jsem je doplnil inkousty a jede s nimi jak „víno“.
Inkousty teď kupuji v hiprint.cz (černý 4×100ml za 260,– i s dopravou) a kazety a barevné inkousty mám od S-toneru, také za dobré ceny a tak tisknu opravdu za pár halířů. A ta 2950 má i WiFi a tak v pokoji na NB (u TV) „pracuji“ a tiskárnu mám v ložnici (aby mi manželka nenadávala).
Inkousty doplňuji vždy dřív, než v kazetě dojdou, intuitivně, když více vytisknu (pak se stává, že už se nechce kazeta rozepsat).
No ale to už dost, jsem zvědav, zda to diskuse v odpovědích „pobere“.
Ještě jednou děkuji za Tvé odpovědi a dodatečně: do Nového roku 2017 Ti přeji hodně, hlavně zdraví, štěstí a chuti do života. Pokud by jsi chtěl reagovat mimo „odpovědi“, zde je můj e-mail:
prokop.bohumil zav. seznam.cz.