Wareg

Co je to vinkulace?

Co znamená slovo vinkulace pojistky při hypotečním úvěru? (Snad to říkám správně).

Děkuji.

Nejlepší odpověď
panenka

Vinkulace neboli také vinkulování by se dalo nazvat jako zamčení, či zákazem nebo omezením práva na disponovaní (nakládáním). Vinkulace u pojistky znamená, že pokud se něco stane (bude spleněn nějaký předem daný bod ve smlouve), například někdo zemře, anebo bude ve stavu nemožnosti jakkoliv rozhodovat, tak plná částka bude vyplacena třetí osobě podle předem stanovených pravidel. Jinými slovy pěkně česky to znamená, že se peníze připadnou napříkald manželce, anebo jiné blízké osobě. Pozor ne všechny druhy životního pojištění toto mají. Pak se vše řeší standartní cestou.
Jde tady prsotě o ulehčení celého právního procesu. Zatímco u účtu by na peníze měli nárok pozůstalí tak pomocí vinkulace můžete peníze v případě dožití odkázat například Vaší milence. Vše je také daleko rychlejší a jednodušší, takže se o peníze, které jsou často právě z pojistky poměrně vysoké všichni nepoperou, ale vše bude rozděleno podle toho jak je smlouva sepsána. Velká většina životních pojištění už toto všechno má zabudované. Výjimkou jsou samozřejmě různé pojistky pro děti a mladistvé. Kde je hlavním účelem myslet na finanční budoucnout a ne hned na to nejhorší.

Zdroj: http://srovna­ni.zivotnipojis­teni.biz/moznost-vinkulace-pojistky

Další odpovědi
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-omezeni-dispozicnich-prav
Doplňuji:
Panenko,klobouk dolů,obdivuji Vaši trpělivost a ochotu odpovídat na ty samé otázky pořád dokola a dokola..,,do zblbnutí.
Ten paleček je za Vaše nasazení zde na odpovědích,za tu odpověď Vám dám palec u Vaší odpovědi z minula.