Host12345

Co je potřeba k prodeji na ulici?

Dobrý den. Je mi 17 let a napadlo mě že bych si mohl přivydělat jednorázovou akcí. 1.května(máje) bych chtěl prodávat růže v Praze. Chodil bych s nimi, měl bych je v rukou a nabízel kolemjdoucím.
Chtěl jsem vědět jestli k tomu potřebuji nějaké povolení a případně jaké?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano potřebuješ k tomu živnost a povolení majitele prostor kde budeš prodávat. V tomto případě bude majitelem město Praha.

Další odpovědi
ivzez

K jakékoliv činnosti provozované za účelem dosažení zisku
je potřebné živnostenské oprávnění.

Nastudujte si živnostenský zákon a pro rady
do začátku podnikání se podívejte na web http://JakPod­nikat.cz

Luhovor

Ahoj, vlastníme www.skladyhaly.cz několik prostor v ČR. ozvěte se skrz náš web a domluvíme podmínky prodeje u nás. Pomůžeme rádi.

Luhovor

Ahoj, vlastníme www.skladyhaly.cz několik prostor v ČR. ozvěte se skrz náš web a domluvíme podmínky prodeje u nás. Pomůžeme rádi.

Luhovor

Ahoj, vlastníme www.skladyhaly.cz několik prostor v ČR. ozvěte se skrz náš web a domluvíme podmínky prodeje u nás. Pomůžeme rádi.

ivzez

Až na výjimky → např. překladatelství, tlumočnictví,
podnikání/psaní podle autorského zákona apod.