babule

Co je meloun?

CO JE MELOUN OVOCE NEBO ZELENINA?

Nejlepší odpověď
PO

Slovo pochází z řečtiny a znamená „velké jablko“, i přesto je druhem plodové zeleniny. Často je mylně označovaný jako ovoce, ale meloun je právě zeleninová bobule z čeledi tykvovitých.

Další odpovědi
Jivinho

Do nedávna jsem byl přesvědčen, že je meloun ovoce, ale je to zelenina, čeleď tykvovité

Luciefie

Meloun je zelenina z čeledi tykvovitých kam patří společně s okurkou a tykví..

Fridolinek

Také jsem považovala meloun za ovoce, ale kolegyně co učí přírodopis mi to vyvrátila. Skutečně je řazen mezi zeleninu.

Twinfy

podle mě to je ovoce

Krugerka

je druh plodové zeleniny[1] patřící do čeledi tykvovitých, přestože je často nesprávně označovaný jako ovoce

zuzanak

zelenina 🙂

Petunka17

Meloun sem mnoho let považovala za ovoce, ale nedávno mne z toho vyvedli kamarádi, když mne přesvědčili o tom, že je to zelenina z řádu tykvovitých 🙂

Jena

ovoce..

Drtilek

Roste snad meloun na stromě? je to zelenina

Lucka1985

jednoznačně zelenina. a vynikající!!!!

dewil

zelenina, přeci 🙂