Kelt

Co dělat při tomto problému?

Pokud si otevřu pomocí Total Commander nějakou wordovskou stránku , objevuje se ve stejném adresáři odvozený soubor, liší se pouze ikonou – stránka s červeným vykřičníkem, potom vlnovka a znak dolaru a zbytek názvu, velikost souboru je asi 165, tedy menší než původní soubor. Někdy vzniklý soubor ten menší zmizí po uzavření hlavního souboru, jindy ne, to znamená, že zůstává stále v adresáři, ale dá se odstranit. Děje se to u souborů doc, docx xls a xlsx. Samozřejmě, že si ty soubory mohu odstraňovat, to není problém, ale nemohu mít nějakou chybu v nastavení? Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Otevřeš-li dokument Office pro úpravy (tedy nikoli pouze ke čtení), vytvoří otevírající program (Word, Excel…) dočasný soubor začínající ~$…(tzv. dočasný soubor vlastníka otevřené ´kopie´) – je to proto, že tentýž soubor může otevřít i jiný uživatel a při pokusu o uložení ze ´dvou míst´ by došlo ke kolizi. Takto se ´druhému´ uživateli zobrazí chybová hláška s ´dialogem´, zda chce otevřít ´svou kopii´.
Tento dočasný soubor by měl otevírající program po zavření souboru vymazat – někdy se, hotl, ´nezadaří´…
Takže nemáš chybu v nastavení a tyto soubory, které po uzavření dokumentu/ů v adresáři zbudou, klidně maž.