Co bych měla udělat, když když moje bývalá snacha se znovu vdala a nechce mi umožnit styk s tříletou vnučkou?

Mám nárok jako biologická babička na to, aby mě pravideně snacha dávala vnučku a na jak dlouho prosím? Děkuji, Pauerová

Nejlepší odpověď
Toruk

Přez syna to nejde?

Další odpovědi
tojsemjá

http://ona.id­nes.cz/pravni-poradna-judr-romany-luzne-dqf-/poradna.asp?p=RO­DINNPRAVO&t=1070
http://www.spol­cest.cz/obcan­ska-poradna-jm/internetova-poradna/6/3022/
Snad tam najdete užitečnou informaci,ale zkusila bych se s ní ještě rozumně domluvit.Nebo by mohl být přístupný její nový partner-třeba by i uvítal soukromí získané návštěvami vnučky u vás a možnost aktivity,která se s malým dítětem nedá-divadlo,sport,res­taurace

standa

  1. opakovaně se pokoušejte o dohodu
  2. pokud s matkou vaší vnučky ´není řeč´ a vy jste přesvědčená, že společné vídání se s vaší vnučkou je v zájmu vnučky, tak podejte k soudu návrh na úpravu styku

§ 27/4 zákona o rodině
Vyžaduje-li to zájem dítěte a poměry v rodině, může soud upravit styk dítěte s prarodiči a sourozenci.