Co by znamenal pro českou republiku státní bankrot ?

bude stát bez financí? co se stane koupí nás někdo? nebo budeme někomu patřit?jak to bude dál,kdyby to přišlo.

Nejlepší odpověď
kazisvět

Bankrot nastane v okamžiku, kdy stát nebude mít na refinancování svých půjček. Stát už dlouhou dobu půjčky nesplácí, protože to nijak nezvyšuje popularitu politiků, ale raději vytlouká klín klínem a půjčky refinancuje.

V případě bankrotu přijede delegace z mezinárodního měnového fondu a slíbí refinancování jen při splnění velmi přísných podmínek. Podmínky mohou vypadat například takto: důchody, platy státních zaměstnanců 25% dolů, zrušit odpouštění daní u nízkopříjmových zaměstnanců, omezení sociálních dávek o třetinu.

Osobně si myslím, že ČR státní bankrot nemine, ale nevím, zda to bude za 10 nebo 20 let. Máme totiž raději politiky, kteří chtějí rozdávat a zadlužovat a ne rozumně hospodařit.