dust8

Co by muselo nastat, aby pivo Pilsner Urquell v ČR zlevnilo na cenu ostatních piv a nebylo neustále, tak pekelně drahé?

Odpovědi
Disraeli

Snížit výrobní aj. náklady firmy a možná větší zisky (s ohledem na jiné věci). To nevím, spíš nepravděpodobné. Možná nějaká nová efekt. technologie, levnější dodavatelé/suroviny atd.
Snížení poptáky po tomto pivu. Velmi nepravděpodobné…
Z nějakého důvodu neočekávaná gigantická nabídka tohto piva, nadbytečné množství, že by se ho tolik ani neprodávalo. Taky nepravděpodobné (už jen to, proč by k tomu došlo).
Snížení kvality toho piva (může souviset i s tím prvním)… To už by pak nebyla „plzeň“ a už by bylo jedno, že stojí tolik jako jiné.
Jiná ekon. situace v Česku. To by ovlinilo ceny obecně.. ale i tak by to znamenalo, že by i toto pivo zlevnilo (i když poměrově k jiným pivům by stále zůstávalo pořád dražší).
(Alternativa: Mít dostatek peněz/příjmů a nestarat se o každou desetikorunu ani stovku. Další alternativa je jiné pivo – navíc jsou i levnější, která jsou taky dobrá).

Jedním slovem: ZÁZRAK. 😅

df

V Polsku stojí piva kolem 20–30 korun. A nedosahují takové kvality, jako pilsner. V akci stojí plzeň cca 25 Kč. Jestli ti to přijde pekelně drahé, tak nevím, co s tebou. Zkus jinou značku.

Braník na tebe

cappuccino

Asi by jim musely vyschnout vodni prameny!!

da ny

Museli by ho/tu věc zbytnou, přestat kupovat zákazníci.
To je ovšem nereálné, protože jediná Plzeň je vůbec, nějaké pivo…:-P

Ametyst

Zákazníci by museli přestat kupovat. Nebo by na to nastoupila kontrola potravinářské inspekce, a bublina nedotknutelnosti a slávy z minulé kvality, která je už dávno pryč, by splaskla.

zjentek

Df, však je z Polska, ta plzeň, v akci 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

df

Zjentek: jak z Polska? Jako že jí vyrábí pšonci?