bolak

Co by mohli udělat ostatní rozhodčí, kdyby střela nějakýho hráče šla úplně mimo bránu a hlavní sudí by odpískal gól?

Co by mohli udělat ostatní rozhodčí, kdyby střela nějakýho hráče šla úplně mimo bránu a hlavní sudí by tvrdil že to byl gól, a nedal by si to rozmluvit?

Odpovědi
setapouch

V danou chvíli by bylo nejrozumnější nedělat nic. Ale na zápasech je delegát federace/asociace a sepisuje se záznam. Takže po zápase podat protest a uvést to do záznamu.

Tohle není moje parketa, píšu jen co vím.

Doplnil jsem do diskuse, protože už jen spekuluju.

Emefej

Gól platí, pokud ho rozhodčí uzná.

bolak

setapouch: jasně, ale co kdyby to udělal úmyslně? co kdyby měl vsazeno, nebo co kdyby se zbláznil a začal pískat penalty a ofsajdy úplně obráceně i když by to bylo úplně očividný? to ho jako nemůžou nijak odvolat během zápasu?

nebo nedávno bylo na novinkách.cz video z argentiny nebo brazilie, kde rozhodčí vytáhle na hráče během zápasu bouchačku, ale tam se porušil zákon, tam se dají zavolat policajti, nicméně když rozhodčí bude pískat blbosti, jak se mu v tom omezí? hráči na protest odejdou do kabin nebo mu fanoušci rozbijou držku, já vím .. ale jiná možnost, nějaká oficiální cesta, ta není?

setapouch

Protest. Pokud by to bylo zjevně úmyslné, už by si nepískl a zápas by se odehrál znovu.

Pravidla nemám nastudovaná, takže poslední větu souvětí pouze předpokládám.

bolak

Jasně, potom už by si nepískl, ale mně se jedná o ten probíhající zápas, kdy si rozhodčí zřejmě může dělat co chce.. a nejspíš asi neexistuje regule jak mu v tom zabránit

bolak

http://www.spor­t.cz/fotbal/os­tatni/clanek/711192-sokujici-moment-rozhodci-v-brazilii-vytahl-na-hrace-pistoli.html