Prašivka

Chtěla bych se dát rozvést. Na co bych měla nárok po rozvodu?

Také bydlíme v baráku který manžel dostal darem, ale společně jsme ho zrekonsruovali. Měla bych alespoň nárok na peníze z oprav? Dětem je 17 a 14.Měla bych nárok také na nějaké peníze pro mě když manžel vydělává o polovinu víc než já?

Nejlepší odpověď
anonym

Tady rozhodne jedině soud. Jak sama tušíš, na dům nemáš nárok. Společné opravy se blbě prokazují. Chce to svědky, nebo nejlíp faktury na tvoje jméno. No a když ti soud dá děti do péče, jistě dostaneš alimenty. No dostaneš, záleží co je to za chlapa. Každopádně to nebude jednoduché. I ten podnájem dnes není žádná legrace. Přeji hodně štěstí

Další odpovědi
da ny

Z dotazů právníkovi:

„Mám při rozvodu nárok na polovinu majetku?
Dobrý den,muž si našel milenku,chceme oba rozvod,máme ale dům na hypotéku (1,5mil.Kč),dům dostal darem před manželstvím a je napsán v LV stále pouze na něj,hodnota tehdy 1,5mil.Kč,za 17let manželství nyní hodnota domu 6mil.Kč,mám nárok po umoření hypotéky na polovinu tohoto domu?Děkuji.“

„Mgr. Radek Hanák, Praha
Dobrý den, nárok na polovinu domu mít nebudete, v rámci vypořádání SJM budete mít nárok jednak poměrnou část toho, co bylo ze společného majetku investováno do výlučného majetku manžela a také na to, oč byl majetek manžela investicemi ze společného majetku zhodnocen.“

Pokud Vám soud svěří děti do péče, na jejich výživné ze strany otce (podle příjmů a jeho možností).
Na vypořádání SJM.
Případně na dávky státní sociální podpory.
https://www.mpsv­.cz/cs/2
Nebo na nic, pokud budete na „hranici bídy“.

Výživné na manželku (u nás, jen ve výjimečných případech)::
http://www.man­zelstvi-rozvod.cz/vyzivne-na-manzelku/

Tabulky výživného na/pro děti:
http://materska­.org/alimenty-na-dite-tabulky-vyzivne-2017/

Mc Merkurion

… to by mne zajímalo, proč … rozvést, vzít děti, a ex ať platí jak mourovatej, pokud možno i na mne …
… a zákony to bohužel podporujou >>> ex mají nárok na peníze, ale víc přesně nevim …

autacek

Tak nejprve se zeptejte sama sebe, jestli nejste lidově řečeno tzv. vyčůraná. Pak si položte otázku, zda-li nejste sobecká a nemyslíte jen na sebe, ale třeba i na děti.

O dopadech rozvodu se nejlépe poraďte s rozvodovým právníkem, dopředu si sepište co chcete vše vědět a jestli jste schopna akceptovat i skutečnost, že by děti zůstaly u otce a vy jen platila, jak by se vam to líbilo.

terry

Manžel možná vydělává víc, al popravdě nevidím důvod, proč by měl platit bývalé ženě.
To se sama neuživíš? Kdyby k tomu došlo a exmanžel na děti platil.
To jsi četla v časopise pro ženy?

da ny

Jste připravena na to, že manžel může žádat o svěření dětí do vlastní péče?
A vy budete pletit výživné…
Může žádat o střídavou péči (je prokázáno, že to nebývá pro děti vhodné řešení, ale v ČR se zatím stále praktikuje.
Vy budete nuset prokázat sociálním pracovnicím, že máte pro děti vhodné zázemí…
Nejprve se řeší děti. Žádá o svěření do péče + výživné. Pak teprve rozvod (pokud je sporný a není řešen dohodou).
http://www.jak­postupovat.cz/?pa­ge=rozvod

ivzez

Podle mne je nejlepší dohoda mezi rodiči.
Ovšem ne všichni rodiče jsou natolik odpovědní,
aby svým dětem neškodili.

Měla byste prosím nějaký odkaz na zmínění prokázání?

ivzez

Da ny,
opravdu je prokázáno, že střídavá péče nebývá pro děti vhodné řešení? (Já mám se střídavou péčí dobrou zkušenost.)

A je to podle mne jedna z mála (druhá je péče společná),
možností, jak dětem i po rozvodu zachovat oba rodiče.

Svěření dítěte do péče jednoho rodiče a návštěvy druhého rodiče
ob víkend (+ pár dalších dnů v roce či o prázdninách) podle mne znamenají dítě připravit o druhého rodiče a druhého rodiče o dítě…

Smlouvyzdarm

Dle psychologů je střídavá péče docela dobré řešení, ale jen v případě, že se v jednom bytě střídají rodiče a děti nikam nependlují......

terry

Můj názor na střídavou péči je takový, že dětimají zůstat v prostředé, na které jsou zvyklé, stejná škola, kamarádi atd a rodiče ať si najdou svoje bydlení a vždy se na tu dobu "nastěhují " k dítěti.
Proč by se mělo stěhovat dítě?

autacek

Vy máte určitě i pocit, že dítě by mělo zůstat u matky.