Dudu855456

Bojovnice pestrá je nafouklá. Co s tím?

Dobrý den,Mám velké starosti o svého asi dvouročního samečka Bojovnice pestré.Je v betáriu sám a krmím ho 2× denně(je to sera bettagran) vždy maličkou špetičku.Všimla jsem si,že je mnohem objemnější a je nafouklý.Má zježené šupiny,ale očička vypouklá nemá.Měla bych s ním jít k veteřináři aby se na něho kouknul?

Nejlepší odpověď
beer

Obávám se, že cesta k veterináři bude zbytečná. ☹
Stává se to zkrátka…

Další odpovědi
anonym

Moc růžově to s rybičkem nevidím… ☹
Zkus položit stejný dotaz tady, na akvaristickém fóru, snad ti něco poradí:
http://www.ifau­na.cz/akvaris­tika/nemodforum/r/

Stingo

Zkus Costapur. Třeba ještě není pozdě a rybka se z toho dostane.

nikole

Já už přišla o dvě Bety…dej pozor na to, aby se jí neměnila teplota vody, například jestli teď více topíte, když je zima, nebo jestli nemáte chladněji. Nemá ráda změny teplot.

postcd

Nevěděl jsem, že se s rybičkama chodí k veterináři, to zaplatíš stejnou cenu jako kdybys koupila nové rybičky. Na googlu si dej hledat: rybičky nafouklá
najdeš rady. podle mě dobře, že krmíš přiměřeně, málo, jinak zkontroluj teplotu vody zda vyhovuje doporučovaným parametrům pro tvou rybu. jinak jsem slyšel že snad se má topit více když je ryba nemocná, že to může některé zdrav. potíže vyřešit