Avatar uživatele
blesk26

Bakalářská práce – musí mít nějaký vlastní přínos? Jaký přínos jste vytvořili při jejím psaní Vy?

Mám asi měsíc na napsání bakalářské práce, mám psát o objektovém programování v PHP, ale naprosto netuším, jaký by mohl být můj vlastní přínos do práce … jediné, na co se pravděpodobně zmůžu bude přelouskat tři knížky a prakticky je svými slovy přepsat … ale přijde mi to celkem k ničemu. Nemáte nějaký nápad? Také by mě zajímalo, čím jste přispěli Vy, při psaní své práce. Díky :)
Doplňuji:
Díky za tip, měl bych se tam hlavně zaměřit na porovnání frameworků Nette a Symfony … bohužel umím pracovat jen v Nette, na Symfony nebyl ještě čas :( Ale představuju si to úvodem do nějaké historie vývoje OOP v PHP, trochu se podívat na OOP obecně, tam by se asi dala použít ta navrhovaná databáze a pear, no a pak se podívat na PHP 6, tam jistě budou velké změny, co se týče objektového modelu … ale hlavně ty frameworky, tam si nejsem vůbec jistý co konkrétně s nimi, jestli nějaké testování, co přesně porovnávat, jestli stačí podívat se na uživatelskou vrstvu, protože do úplných detailů bohužel nevidím, nebo něco jiného … netuším moc jaké jsou nároky :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus před 4795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

bakalářka je spíš taková opisovačka jinak běžně dostupných materiálů … maximální úsilí se vynaloží na překlad podkladů které jsou v angličtině.

Pokud máš téma PHP OOP pak je to dokonalá ukázka takové opisovačky bez jakéhokoliv přínosu 🙂

hlavní zdroj by mohl být: www.php.net , kde je to vše už dávno zdokumentováno
Doplňuji:
pro zpestření můžeš použít používat při práci s daty objektovou databázi místo relační. Sice se v praxi objektový databázoý model moc nepoužívá ale pro tvou bakalářku to bude skvělé téma k teoretizování.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lenjička

V bakalářce nemusíš přinést žádný hluboký mylšlenky. Je nejdůežitější, abys dokázala, že se orientuješ v tom tématu a že to umíš sepsat tou správnou metodologickou formou…
Můžeš v tom třeba jen něco porovnánat, nebo se pokusit něco vyvrátit, ale hlavní je vážně to schéma textu 🙂

Úvod
Metody
Výsledky
Diskuze
Závěr

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

a nezapomeň si v případě práce s objektovou databází napsat vlastní knihovnu pro práci s tatabází (zadání požadavku, vyhodnocení dat, souhrny, atd… vše v jednom objektu)

druhý zdroj který ti bude jistě k užitku je http://pear.php­.net/ … největší sbírka objektových knihoven pro práci se vším možným … i kdybys tuto sbírku měl jen popsat vydá to na 1,5 bakalářky

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nette je velmi jednoduchy framework, elegantni to ano, ale jednoduchoucky, … Neni to zrovna profi nastroj na narocne aplikace. Pravdou je ze za zminku stoji, ziskal si popularitu a bez zajimavosti neni ani to ze autorem je pomerne znamy česky blogger.

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

u kazdeho frameworku muzes v popisu zajit do nejmensich detailu ale pokud jich budes popisovat vic drz se predevsim obecnych zaveru z praxe, (vykon, univerzalnost, rozsiritelnost, modularita, interoperabilita, vhodne vyuziti atd…) kazdy framework je v techto ohledech docela specificka zalezitost.

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek