blesk26

Bakalářská práce – musí mít nějaký vlastní přínos? Jaký přínos jste vytvořili při jejím psaní Vy?

Mám asi měsíc na napsání bakalářské práce, mám psát o objektovém programování v PHP, ale naprosto netuším, jaký by mohl být můj vlastní přínos do práce … jediné, na co se pravděpodobně zmůžu bude přelouskat tři knížky a prakticky je svými slovy přepsat … ale přijde mi to celkem k ničemu. Nemáte nějaký nápad? Také by mě zajímalo, čím jste přispěli Vy, při psaní své práce. Díky :)
Doplňuji:
Díky za tip, měl bych se tam hlavně zaměřit na porovnání frameworků Nette a Symfony … bohužel umím pracovat jen v Nette, na Symfony nebyl ještě čas :( Ale představuju si to úvodem do nějaké historie vývoje OOP v PHP, trochu se podívat na OOP obecně, tam by se asi dala použít ta navrhovaná databáze a pear, no a pak se podívat na PHP 6, tam jistě budou velké změny, co se týče objektového modelu … ale hlavně ty frameworky, tam si nejsem vůbec jistý co konkrétně s nimi, jestli nějaké testování, co přesně porovnávat, jestli stačí podívat se na uživatelskou vrstvu, protože do úplných detailů bohužel nevidím, nebo něco jiného … netuším moc jaké jsou nároky :)

Nejlepší odpověď
anonym

bakalářka je spíš taková opisovačka jinak běžně dostupných materiálů … maximální úsilí se vynaloží na překlad podkladů které jsou v angličtině.

Pokud máš téma PHP OOP pak je to dokonalá ukázka takové opisovačky bez jakéhokoliv přínosu 🙂

hlavní zdroj by mohl být: www.php.net , kde je to vše už dávno zdokumentováno
Doplňuji:
pro zpestření můžeš použít používat při práci s daty objektovou databázi místo relační. Sice se v praxi objektový databázoý model moc nepoužívá ale pro tvou bakalářku to bude skvělé téma k teoretizování.

Další odpovědi
Lenjička

V bakalářce nemusíš přinést žádný hluboký mylšlenky. Je nejdůežitější, abys dokázala, že se orientuješ v tom tématu a že to umíš sepsat tou správnou metodologickou formou…
Můžeš v tom třeba jen něco porovnánat, nebo se pokusit něco vyvrátit, ale hlavní je vážně to schéma textu 🙂

Úvod
Metody
Výsledky
Diskuze
Závěr

anonym

a nezapomeň si v případě práce s objektovou databází napsat vlastní knihovnu pro práci s tatabází (zadání požadavku, vyhodnocení dat, souhrny, atd… vše v jednom objektu)

druhý zdroj který ti bude jistě k užitku je http://pear.php­.net/ … největší sbírka objektových knihoven pro práci se vším možným … i kdybys tuto sbírku měl jen popsat vydá to na 1,5 bakalářky

anonym

Nette je velmi jednoduchy framework, elegantni to ano, ale jednoduchoucky, … Neni to zrovna profi nastroj na narocne aplikace. Pravdou je ze za zminku stoji, ziskal si popularitu a bez zajimavosti neni ani to ze autorem je pomerne znamy česky blogger.

anonym

u kazdeho frameworku muzes v popisu zajit do nejmensich detailu ale pokud jich budes popisovat vic drz se predevsim obecnych zaveru z praxe, (vykon, univerzalnost, rozsiritelnost, modularita, interoperabilita, vhodne vyuziti atd…) kazdy framework je v techto ohledech docela specificka zalezitost.