Bodování a úrovně uživatelů

Uživatelé serveru jsou za svoje aktivity a kvalitu příspěvků odměňováni body a podle počtu bodů jsou řazení do kategorií.

Jak ohodnotit uživatele:

Přijde vám otázka zajímavá a mohla by být přínosná i pro jiné uživatele? - Označte ji hvězdičkou. Nejen že ji uvidíte ve svých užitečných otázkách, ale také odměníte autora bodem.

Přijde vám přínosná a zajímavá odpověď? - Dejte jí palec a odměníte autora jedním bodem. Odpověď s nejvíce palci se zařadí na první místo k otázce jako nejlepší.

Užitečná odpověď - zlatí a stříbrní uživatelé mají navíc možnost nominovat odpověď jako užitečnou. Odpověď s nejvíce nominacemi se vyhodnotí jako užitečná ve chvíli uzamknutí otázky a autor je odměněn pěti body. Administrátor může označit užitečnou okamžitě. Užitečné odpovědi by měly splňovat kritéria pro kvalitní příspěvek jako je správnost a úplnost informací.

Bodovací tabulka

Body jsou přidělovány dle následující tabulky:

Aktivita Počet bodů
Palec u odpovědi 1 (max. 20 za jednu odpověď)
Nominace (užitečná odpověď) 5
Hvězdička (zajímavá otázka) 1 (max. 10 za každou otázku)
Denní přístup pro přihlášené 1

Uživatel může dostat neomezený počet palců i hvězdiček, ale body se připíší pouze v maximální výši dle tabulky (tj. 20 bodů za palce, 10 bodů za hvězdičky).

Kategorie uživatelů

Uživatelé jsou dle celkového počtu bodů zařazeni do kategorií.

Kategorie uživatelů Počet bodů
Registrovaný 0
Pokročilý 100
Bronzový 1000
Stříbrný 5000
Zlatý 10000

Mezi práva jednotlivých kategorií uživatelů patří i limity pro vkládání otázek, odpovědí a jejich hodnocení za den. Kategorie uživatelů Stříbrný a Zlatý má navíc práva pro úpravy vybraného obsahu (nahlášený závadný obsah se automaticky nezobrazuje a možnost nominovat užitečné odpovědi).

Denní limity pro jednotlivé kategorie:

Kategorie uživatelů Otázky Odpovědi Palce Hvězdičky
Registrovaný 3 5 5 5
Pokročilý 25 25 25 25
Bronzový 50 50 50 50
Stříbrný 200 200 200 200
Zlatý neomezeně neomezeně neomezeně neomezeně
Omezení udělení palec/hvězdička
jednomu uživateli za den
 -  -  6  6

Každý uživatel může za den udělit pouze omezený počet palců a hvězdiček (zajímavá otázka) jinému uživateli. Limity dle kategorie se uplatňují při hodnocení více uživatelů.