Avatar uživatele
savana

Mohu do platební povinnosti vůči pronajímateli bytu zaúčtovat přeplatek, který mi promajímatel odmítá vrátit?

Nájemce BD mi pronajal byt (se souhlasem BD).Já jako podnájemník platím zálohy na nájem, kde jsou zahrnuty poplatky za teplo a vodu a ostatní služby. Po třech po sobě jdoucích letech zde vznikl vysoký přeplatek, který mi nájemce odmítá vrátit. Mohu tento přeplatek zaúčtovat do platební povinnosti vůči pronajímateli bytu?

Zajímavá 0 před 2863 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Záleží na znění smlouvy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Záleží na smlouvě.
Bacha na termín „nájemce“. Ten co vám byt pronajímá je pravděpodobně členem bytového družstva, neboli družstevník 😉. Nájemce je ten co má věc půjčenou za úplatu, takže zřejmě vy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nájemce/Člen BD Vám byt přenechal do podnájmu,
pronajmout by Vám jej mohl pouze vlastník/majitel bytu, tzn. BD.

Můžete nájemce BD písemně vyzvat k vrácení přeplatku
a trvat na úměrném snížení záloh na vyúčtovatelné platby.

Pokud nájemce nevyhoví, budete se muset obrátit na soud.

Pozor na to, že jste stále povinna platit nájem ve sjednané výši.
Jinak by Váš podnájem mohl skončit bez výpovědní doby…

Pozor!
„Zaúčtovat do platební povinnosti“ nelze.
Platební povinnost lze (ne)splnit…

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
savana

Paní XY podle dokladů je členem BD a podle nájemní smlouvy je nájemcem 2 bytů,přičemž jeden byt)ve lterém nebydlí) přenechává se souhlasem BD do podnájmu MNĚ.Mám uzavřenou podnájemní smlouvu.A přeplatky není povinna mi vracet?Když nedoplatek vymáhala?

před 2863 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

pravděpodobně je, ale snad máte smlouvu, tak proč se do ní nemrknete? Kdy, jak, za jakých podmínek by tam mělo být uvedeno, je to první místo kam se máte podívat (samozřejmě platné pouze pokud je to v zákonných mezích). Pokud nefunguje smlouva ani lidská domluva pak asi nezbývá než soud.

před 2863 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
savana

Ve smlouvě se píše pouze o nedoplatcích­.Nicméně vyúčtování že bude prováděno ročně.Vyúčtování jsem dostala za 5 let pouze 1× a to v případě nedoplatku.Když byly přeplatky,nájemce tvrdí,že mě to nemusí zajímat.

před 2863 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Trvejte na vyúčtování. Pokud to nepomůže doporučuju najít nějakou právní poradnu.

před 2862 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek