Avatar uživatele
Nevíteto?

Ztratili jste se někdy úplně sami na místě, kde jste to vůbec neznali?

Třeba v cizí zemi, nebo jenom jiném městě, ještě, když jste třeba neměli peníze ani telefon. Jak jste to vyřešili?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bolak, marci1, Nazdar Bazar před 3561 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Znám historku kdy jedna Česká rodinka zaparkovala v Maďarsku auto a zapsali si nápis na ulici, Jak to auto ovšem hledali tak onu ulici nemohli najít a ptali se i místních a ti řekli že taková ulice neexistuje. Až poté na policejní stanici jim Česky mluvící policejní příslušník řekl že si napsali nápis „pozor padá omítka.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Jednou jsem se ztratil při houbaření na Šumavě.K návratu mne pomohla orientace podle Slunce a potoka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

jo, to mi bylo asi dvanáct, na školním vejletě při „nočním orientačním závodě“. Mobily tehdy ještě ani nebyly. Nevyřešil jsem to nijak, našla mě pak asi po dvou hodinách policie :{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemít línou hubu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

jednou jo a to v Nevadě. Stačilo se ovšem zeptat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano, jednou v Moskvě. Naštěstí jsem poslechl průvodce a zapsal jsem si název hotelu. Jinak bych se neměl ani na co zeptat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě a dokonce jednou v Maďarsku. Maďarsky zrovna neumím, takže jsem měla velké štěstí, že místní policista uměl anglicky a nasměroval mě správně. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ztratil jsem se v Hradci Královém.Jel jsem s rodinou něco schánět do Hradce a jelikož jsem nechtěl blokovat silnici neustálým hledáním obchodu, tak jsem někde auto zaparkoval a šel hledat obchod pěšky.Jenže jsem si nezapamatoval jméno ulice kde bylo auto a ani nějaký záchytný bod abych se později mohl orientovat.A je­likože jsem přecházel z ulice do ulice, tak jsem se zamotal a už jsem nevěděl kde jsem ani kde je auto (a nemohl jsem se ani zeptat, protože jsem nevěděl kde parkuju).Asi hodinu jsem takhle bloudil až to osádka auta už nevydržela a každý šel na jednu stranu ulice (tak, aby viděli i do jiné ulice až se objevím).No a nakonec jsem se odněkud vynořil, kde jsem už viděl jednoho z auta a ten mě pak dovedl k autu.
Nasmáli jsme se tomu a od té doby už si napíšu na papírek kde parkuju a nějaký záchytný bod abych našel pak zaparkované auto v cizím městě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Řekla bych, že se ztrácím dost často. Než to začnu řešit, většinou se ale někde najdu.:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

quentos: a jaks dopad? myslím na kolikátým místě ses umístil? :)

před 3114 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek