Zrušení trvalého pobytu z nájemního městského bytu

Prosím mohu zrušit trvalý pobyt občanu, kterému jsem dal souhlas k trvalému pobytu k sobě do nájemného městského bytu. Nájemní smlouva je napsána jen na mé jméno, nemá ke mně žádný vztah. Nepřispívá na nájem od srpna 2009, z toho důvodu bych chtěl na MěÚ, evidenci obyvatel zrušit můj souhlas k trvalému pobytu? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Záznam v evidence obyvatel o trvalém pobytu a související zápis této adresy do občanského průkazu může být zrušen několika způsoby:

1. dotyčná osoba se sama přihlásí k jinému trvalému pobytu..., pak se automaticky smaže dosavadní záznam

2. vlastník dotčené nemovitosti (tedy pozor nikoli Vy jako nájemce) může požádat o zrušení záznamu v evidenci, pokud u dotyčné osoby zaniklo užívací právo k předmětné nemovitosti..., jinými slovy, pokud byla ukončena nájemní nebo podnájemní smlouva.

Moc nerozumím jak jste z pozice ´nájemce´ mohl či měl dávat souhlas k záznamu trvalého pobytu, ale třeba to úředník požadoval (i když dle mého názoru nad rámec zákonných púodmínek).

Ještě bych upozornil na jeden možný problém:
- vámi zmiňovaná osoba je z právního pohledu buď PODNÁJEMNÍKEM ve vztahu k vám jako ´podnajímateli´ a nebo SPOLUNÁJEMCEM ve vztahu k majiteli nemovitosti
- v obou případech by s tímto stavem měl souhlasit MAJITEL (tedy obec)
- je teoreticky možné, že pokud tato osoba u vás dlouhodobě přebývá bez souhlasu majitele, tak se může jednat o hrubé porušení nájemní smlouvy z vaší strany a smlouva by mohka být i vypovězena bez náhrady

Osobně bych problém se záznamem trvalého bydliště této třetí osoby v sídle dotčené nemovitosti vůbec neřešil..., vás se to nijak ´právně´ netýká (neřeším problém s doručování pošty této třetí osoby)

--------

DOPLNĚNA:

To bond73

Já nechci polemizovat s vašimi praktickými zkušenostmi :-) jen mi nejde do hlavy, jak může kdokoli (dospělý) dostat "trvalý pobyt" k místu, ke kterému nemá žádný ´právní´ vztah...

cituji Vás: "Tudíž mu, NEVZNIKLO nájemní právo k této bytové jednotce,pouze pro vaší osobu - toto je mé absolutní konstatování a holý fakt věci"

Pokročilý

Pokusím se vám odpovědět co nejsrozuměle,Standa vám tam popisuje něco ,s čím absolutně nesouhlasím.Ale pro pořádek.Vy jste dostal do nájmu byt od městského úřadu,jěště dříve,než-li jste onu osobu přihlásil k trvalému pobytu rozumím tomu takto dobře ano?Tudíž mu,nevzniklo nájemní právo k této bytové jednotce,pouze pro vaší osobu - toto je mé absolutní konstatování a holý fakt věci.Zrušit této osobě údaj o trvalém pobytu lze a je to docela dost snadné,ovšem, při tomto posuzování městský úřad ,ani tak moc nebude zajímat ,zda ona osoba vám přispívá na nájemné,ale o fakt ,zda se zde zdržuje či né,ale nemějte z tohoto nijakou obavu.Vezměte si list čistého papíru ,který budete adresovat příslušnému Městskému úřadu - odboru správních a vnitřních věcí (evidence obyvatel) a zde v žádosti napište,že ona osoba se u mne nezdržuje od....,musí to být více jak 3.měsíce ,nezapomeňte!!! a že žádáte o zrušení údaje o trvalém pobytu na vaší adrese pro tuto skutečnost.Žádost podepište, udělejte si jednu kopii a oba listy, zaneste na tento úřad na podatelnu,kde vám toto přijmou a jěště vám dají, potvrzenou kopii vaší žádosti, s označeným razítkem podatelny,aby jste měl o tomto doklad ,pro případné urgence.Poté,vám i dotyčné osobě, bude doručeno oznámení o zahájeném správním řízení, ve věcí zrušení trvalého pobytu.Od zahájení tohoto řízení, je onen úřad povinen, dle správního řádu do 30-ti dnů rozhodnout.Poté, vydá rozhodnutí s tím,že se oné osobě ruší trvalý pobyt, na vaší adrese a údaj o trvalém pobytu pro tuto osobu, bude na onom městském úřadě.Toto ,je tak asi skoro vše, pro tento úkon, o zrušení údaje trvalého pobytu,ale mohou zde vzniknout i jiné situace a v tomto případě ,mi ihned napište na můj email: bond73@seznam.cz a já vám sdělím co dál.Mám s tímto osobní zkušenost a dobře vím,jak se s tímto vypořádat,ale jak říkám, vlastně se jedná a jednoduchý úřední úkon.Hodně štěstí přeji.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.