tyrox

Jak správně postupovat při zrušení smlouvy?

Dobrý večer, potřeboval bych poradit v oblasti práva. Jsem totiž zmaten z tohohle odstave a rád bych věděl váš názor. Chci ukončit Dohodu o provedení práce kvůli osobním důvodům před prací, ale nechápu teto odstavec a rád bych ocenil pomoc.
Cituji : Zaměstnavatel a zaměstnanec se dohodli, že tato dohoda může být ukončena dohodou účastníků ke sjednánému dni nebo jednostranně výpovědi z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu s 15denní výpovědní dobou, která začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhému účastníkovi.

Otázka tedy zní: Mohu zrušit smlouvu ikdyž už zbývá do provedení práce jen 6 dnů? Pokud zruším pracovní činnost dostanu nějakou penalizaci, či nikoli?

Děkuji za odpověď

Odpovědi
Zaibatsu

Ust. § 76 zákoníku práce. Nejde se z té práce vyvázat před uplynutím sjednaný doby, vyjma případu ust. § 77 odst. 5 zákoníku práce. Samozřejmě nevim, jestli jsi nebo nejsi nezletilý.