Banán salám

Zrušení kvalifikace na strážného. Je možné že mi ji zruší pokud jsem nenastoupil?

Udělal jsem si kvalifikaci na strážného u jedné firmy .. zaplatil jsem 500.- předem… a měl jsem doplatit 1000,– měli mi to strhnout z výplaty ale já jsem nenastoupil .. podepsal jsem smlouvu (brigádní) .. nevíte jak to je ?? Osvědčení mám doma ale říkám si že mi to nějak zruší a když si ji pujdu ověřit tak bude problém .. a k čemu je vlastně ověření ? .. nemám s tím zkušenosti :/

Odpovědi
Banán88

tu kvalifikaci sis delal jen pro tu danou firmu? nebo s tim firma nemela nic spolecneho? .. on je to drobet rozdil, pokud mas skoleni od firmy tak v jine firme je ti na tzv prd, ovsem pak jsou skoleni „mimofiremni“ ktere si hradis v plne vysi a tim se muzes prokazovat kdekoliv..
Priklad: mas ve firme pracovat jako svarec, proskoli te a pripadne ti daji i lejstro o skoleni, muzes i nemusis platit. Ale paklize podnik opustis, tve skoleni zanika.
Na druhe strane chces pracovat jako svarec? udelej si skoleni (za par desitek tisic) ale to uz ti nikdo nevezme.. rozumime?