Petruse6

Zničil se mobil, i přestože byl údajně odolný proti dopadu. Jak toto řešit s prodejcem?

Dobrý den, známý si koupil mobil, který je údajně odolný proti dopadu, tudíž když spadne, tak by se nemělo nic stát. Dneska mu ale spadl a rozbil se mu displej. Jak byste to řešili s obchodem, který tedy lže?

Jedná se o Alzu.

Nejlepší odpověď
gecco

…„je údajně odolný proti dopadu“…
Ten testovací dopad je nějak definován – takže známému – zřejmě, spadl za pro mobil horších podmínek…
Může se o reklamaci pokusit, ale nevím, nevím…
😉
BTW – nelže (případně) obchod, ale výrobce…
____
Taky jsem si koupil ´odolný´ telefon – a když jsem jej reklamoval s tím, že do něj teče voda, prodejce docela ´koukal´ (reklamace dopadla ´dobře´, mobil jsem vrátil a koupil jiný – jiný typ, momentálně jsem spokojený)…
😉

Další odpovědi
anonym

Já měl MT proti vodě a utopil jsem ho a bez uznání reklamace. Ten tvůj mohl spadnout na nějakou hranu a neštěstí je na světě. To ti, tu reklamaci(asi) neuznají.

ReHu

Je třeba uvedeno, z jaké max výšky může spadnout bez úhony?
Ale zkusit to můžeš. Myslím reklamaci. Max ji neuznají.

Petruse6

Děkuju moc za odpovědi 🙂