Avatar uživatele
SickBreed

Znepokojuje vás pohled na fyzicky či mentálně postižené lidi?

Neptám se na názor bezcitných lidí, pro které jsou hendikepování odepsaní, případně je vůbec nepovažují za členy normální společnosti. Ptám se lidí rozumných. A ptám se proto, že já na sobě pozoruji, že mi společnost postižených lidí nějakým způsobem nepříjemná je. Tím nemyslím člověka na vozíku, tam se mi žádný vnitřní spínač neaktivuje. Ale pokud má třeba někdo vážným způsobem poškozené tělo (chybějící či zdeformované končetiny, znetvořená tvář) nebo je mentálně tak zaostalý, že mu to znemožňuje normálně se projevovat, okamžitě v jeho přítomnosti zísávám pocit nejistoty, strnulosti, nevím jak se chovat, nebo se chovám nuceně a blahosklonně. A to i když s postiženým nepřijdu přímo do kontaktu, třeba jenom čekáme na něco ve stejné frontě. Máte to někdo podobně? Čím to je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? GM, johana 56, fcoop, briketka10, zjentek, NelieM, Danina65 před 3014 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hans51

Podle mého názoru to je strach z neznámého či nepoznaného. Člověk se tak chová ze strachu, aby něco neudělal špatně, aby neřekl něco, co by mohlo dotyčného urazit.

Osobně jsem totéž Vámi popisované zažil asi před dvěma lety. Do té doby jsem se s postiženými nesetkával, v podstatě nikdy jsem neměl příležitost. Proto když jsem se poprvé setkal se sestrou kamarádky, která je odmala postižená jak fyzicky, tak i psychicky, měl jsem velké obavy. Nicméně byly naprosto zbytečné, stačí obyčejný lidský přístup, chovat se spontánně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nedělá mi to vůbec žádný problém. Snad jen člověka napadne, jak je dobře, že něco podobného nepotkalo jeho samotného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lota

Neznepokojuje, ale také úplně nevím, jak se chovat, kam se dívat. Ztrácím jistotu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Znepokojuje mne to o to víc, že nevím, čím to je, ale mám to taky tak. Mně třeba stačí, když má někdo někde na veřejnosti ofáčovanou hlavu a v tom takový to zelený a nebo podobný výjev a už nejsem koncentrovaný tak, jako se znám třeba z vlastní kuchyně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek