bolak

Znáte, případně znali jste někoho kdo spáchal, pokusil se spáchat nebo uvažoval o spáchání sebevraždy?

Povídejte…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
pusinka50

Ano

Ano, spáchal. Můj nejbližší člověk.Pak také jeden známý. Tyto lidi nelze odsuzovat a už vůbec ne je považovat za zbabělce. Řekněte sami, kdo z vás by našel odvahu to udělat. Jsou to lidé, kteří se dostali do naprosto bezvýchodné situace, ve které se již nedá žít a naděje na lepší život není. Lidé, kteří ztratili naději. Lidé, kteří trpí depresemi a úzkostmi, ať z vrozené, dědičné dispozice nebo na ně deprese padly až v zoufalé situaci, lidé, kterým se vůbec nevyvedl život a již nechtěli dál trpět. Nejsou to blázni, ani hloupí lidé. Naopak, většinou inteligencí převyšují průměr. Jen jedno si neuvědomí, a to, že většinou způsobí svou sebevraždou velké trauma svým pozůstalým, ať už se jedná o syny a dcery nebo otce a matky, vždy je to pro pozůstalé velmi frustrující a někdo se s tím nedokáže vyrovnat a trpí tím den po dni po zbytek svého života, což je i můj případ.

Další odpovědi
Hykam

Ano

Moje exmanželka když jsem ji oznámil, že je mezi námi konec, ale bylo to spíše demonstrativni. Dala si hodně pozor, aby se jí nic nestalo.

Danča84

Ano

Doplňuji:
Jednoho takového sebevraha už dva roky ošetřuji v nemocnici. Den se „houpal“, pak ho našli a křísili. Leží v bezvědomí, potřebu dělá do plínky, krmený je uměle hadičkami…:-(

terry

Ano

Kamarád. Pokoušel se opakovaně až se mu to povedlo :(.

venkovan

Ano

Jistě a mnoho. Stačí se podívat do rychlých občerstvení, kde do sebe lidi ládují bílé pečivo, rozemleté maso a zapíjí to slazenou kyselinou.
Nemluvím o silnicích, kuřících atd.,

briketka10

Ano

můj přítel se kterým jsem se rozcházela byl ve znamení Kozoroha a velice citlivý, měl revolver a uvažoval vážně o tom, že ho použije, nijak nevyhrožoval jen byl zoufalý, bydleli jsme ve čtvrtém patře tak byl nasnadě i skok z okna :(
v té době měl i vážně nemocnou maminku, která k nám jezdila z Mnichova a byl tedy ve velkém stresu, hodně jsme pracovali a byli přetížení před maminkou nedali nic znát, aby se jí lépe žilo a nakonec i umíralo..
dnes žije v Hamburku je šťastně ženatý, já jsem ráda, že se mu daří, ale i přesto mě mrzí, že jsem se s ním rozešla, byl to ten nejlepší partner v mém životě :)

iceT

Ano

Znám,ale…
Dotyčné slečně povídačku s pokusem jaksi nežeru z několika důvodů.Myslím,že každý jedinec po pokusu o sebedestrukci je oddělen od ostatních někde na pozorování,asi v zařízení k tomu určeném a ne puštěn zpět mezi lidi,tak jako tomu bylo u ní.Ne každý je po události ochotný a schopný o své hlouposti vyprávět s lehkostí a ještě se tím chlubit.Takže prostě nevěřím.Komukoli jinému bych i uvěřila,ale v tomhle případě prostě ne.

Drap

Ano

Ano, dokonce několik. Nemužu říct u všech že je znám, ale že jsem je znal

Babsi

Ano

Slýchám to od svých vrstevníků, kteří si neváží života a v jednom kuse si to píší na facebooku, ale nikdy nic neudělají…

Lamen

Ne

pizlicka

Ano

bohuzel,tuto nedeli.blizky clovek sel s rozbehem hlavou proti skrini a pak dverim.uplne bezmyslenkovi­te,i proti polickam s ostrymi hranami.vyvazl nastesti jen s pohmozdenym krkem.jak se mam zbavit toho,co jsem na vlastni oci videla ja,uz nikdo neresi.