Kelt

Znáte některá příjmení, které představují živočichy?

Samozřejmě, jsou jména Holub, Jestřáb, Orel, Zajíc, Vlk, Liška, Lev, Hroch, Vrabec, Králík, Sokol .. ale zná někdo některé další? Neuváděl jsem k těmto jménům zdrobněliny jako Vlček, Zajíček, Holoubek , Králíček.
a pod. Zná někdo další příjmení a samozřejmě i takového člověka? Díky

Nejlepší odpověď
Magix.cz

Existuje něco jako Google (česká příjmení zvířata) : http://www.na­sejmena.cz/nj/cet­nost.php?typ=sk&­sid=1;2;

Další odpovědi
annas

Příjmení, která vznikla odvozením od živočichů – savců,, hmyzu, ryb, plazů apod. jsou častá. Dá se říct, že existují téměř ke každému živočichovi.

Během svého zaměstnání jsem se s těmito příjmení setkávala pravidelně. Mnohá slyšíme v TEV, ČRO, filmech aj. Některá jsem si pamatovala, jiná doplnila z Almanachu.

´Kromě těch, která jste uvedl.
Ptáček, Ptáčník, Slavík, Skřivanec, Čáp, Laštovka, Laštůvka, Laštovička, Jeřábek, Ryba, Kapr, Vokoun, Štika, Brouk, Blecha, Žížala, Včelička, Motejl, Pilous, Škvor, Vlk, Herynek, Slimák, Lejsek, Rejsek, Pták, Babka, Brabec, Vrabec, Vejr, Vorel, Mucha, Veverka atd.

zjentek

kalousek
Doplňuji:
..ještě znám ondatru a jesetera

ten který je

Takových jmen je mnoho.Nic neobvyklého.