zjentek

Znáte někdo software, kterým bych naklonované mikro SDHC kartě vrátil její původní, čili tovární velikost?

Nenapadlo by mne, že to bude takový problém.
Kdysi jsem naklonoval 2GB micro SDHC card i s jejím obsahem na 8GB micro SDHC card. Důvod byl ten, aby appky mobilu pracovaly stejně i po výměně původní paměťové karty za kartu s vyšší kapacitou pměti. Což se mi nepodařilo, protože po klonování zůstala kapacita 8GB karty stejná, jako na té původní 2GB. Snad je to srozumitelné ;)
Nepotřebný obsah je z 8GB karty již dávno smazán, karta vyčištěna, zformátována, ale její velikost zůstala 2GB. No a teď bych zase potřeboval tu její původní kapacitu- 8GB. Jak na to? Sám jsem to nedokázal ;)…existuje volně dostupný software, který ji navrátí její velikost?
Předem díky za pomoc či link.

Nejlepší odpověď
tforro

Doporučuji zkusit nízkoúrovňové formátování. Třeba tímto: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/sprava_dis­ku/hdd-low-level-format-tool/

Další odpovědi
ferdysek

Disky je možné rozdělit na oddíly a systém je po připojení rozezná jako 2 (nebo více) samostatné disky (tedy alespoň na uživatelské úrovni jinak ví že jde o 1 kus HW). Ve tvém případě bude na kartě 2 GB oddíl a 6 GB volného místa kde by bylo možné vytvořit další oddíly. Zkus po zmáčknutí tlačítka start napsat disky nebo správa disků někde tam bude možnost upravit velikost oddílu (anglicky partition). Případně můžeš 2 GB oddíl smazat a potom vytvořit nový oddíl o velikosti 8 GB ale při mazání oddílu POZOR AŤ SMAŽEŠ SPRÁVNÝ!! při smazání oddílů totiž přijdeš o data na tomto oddíle uložená a překliknout se a smazat si systém je dost jednoduché. Pokud tvůj operační systém toto nepodporuje zkus si stáhnout live CD Ubuntu je zdarma a ta utilita tam je už v základu na desktop CD návody jsou na http://wiki.u­buntu.cz/faq/in­stalace Více info o oddílech na wiki v odkazu. Tak ať se daří.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Diskov%C3%BD_od­d%C3%ADl

zjentek

Ftorro nominace! Po akci je karta zase veliká jako nová ;)

tforro

Rád jsem pomohl.