Rokio

Znáte nějaký evropský stát, který má nižší nejvyšší horu než Česko?

ČR má Sněžku, která má jen 1.602 metrů. To je v podstatě pouze velký kopec.

Můžete prosím uvést zemi v Evropě, jenž má ještě nižší horu, která je nejvyšší ve státě?

Řekl bych, že takových zemí není mnoho. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Je jich docela dost – 18, naopak 26 evropských zemí má na svém území vyšší bod než Sněžku.
Dá se to najít během pár minut na Wikipedii:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nejvy%C5%A1%C5%­A1%C3%AD_hory_e­vropsk%C3%BDch_z­em%C3%AD

Další odpovědi
Bortolo

Vaalserberg – 322,5 metrů (Nizozemsko)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vaalserberg

Ametyst

Nejvyšší hora Velké Británie je Ben Nevis (Skotská vysočina) se 1345 m.

Filip84

Je jich hodně, relativně, jak už Ti napsal odkaz Pepa.

Z logiky věci jsou to všecky nížinaté státy – Magyar, Koninkrijk der Nederlanden, Royaume de Belgique, Bílá Rus, UK, Irsko, Suomen Tasavalta, a pak státy, na jejich území by se žádná hora nevlezla, ne tak největší – Status Civitatis Vaticanae, Principauté de Monaco, Repubblika ta Malta, Serenissima Repubblica di San Marino. Zbytek si pohledej v Pepově odkazu.

Ovšem nejmenší nejvyšší kopec v Evropě má Status Civitatis Vaticanae: 75 m. Vatikán má nejmenší kopec, nejkratší železniční síť v Evropě, nejnižší National Speed limit v Evropě (30 kmph), nejnižší kojeneckou úmrtnost v Evropě (protože tam není porodnice a kardinálové, obvykle, nerodí😅), zato má nejvyšší kriminalitu na počet obyvatel na světě! 😎