Deliminico

Znamená porušení podmínky a vyhýbání se dostavení k soudu automaticky, že dotyčný půjde do vězení?

Osoba spáchala trestný čin, za který dostala podmínku. Svou blbostí ale později podmínku porušila tím stejným činem.

Když se osoba na předvolání k soudu záměrně nedostaví (schovává se, např. 3 roky) znamená to automaticky odsouzení k odnětí svobody?
Jakože maří proces, pohrdání soudem atd.

Existuje v tomto případě možnost dohody o vině a trestu?

Mám tím na mysli to, když to byla blbost z mládí a ta dotyčná osoba „dostala rozum” a chce vést normální život, kdyby se v tomto případě a po takové době ta osoba přihlásila, jestli půjde automaticky sedět, nebo dostane šanci.

Odpovědi
Drap

O tom musí rozhodnout soud. Rozhodnutí soudu nelze předjímat, ale lze předpokládat, že to tak dopadne a osoba půjde sedět.

elkon

Ano a je to dobře, se soudem se nesmlouvá. Každý odpovídá za své činy.

Rokio

Ano, půjde do basy. Za blbost se platí.