Neonka

Znamená pokles atmosférického tlaku vždy to, že se ochladí?

Nejlepší odpověď
BEAES

Ano,
Zvýšení tlaku signalizuje obvykle slunečné počasí, pokles spíše oblačno a deštivé počasí.

Více na: http://www.me­teoshop.cz/at­mosfericky-tlak-i-7.html#ixzz1CE­IhSExo

Další odpovědi
Děda Louda

Ne. Ochlazení nastává při poklesu teploty.

mosoj

Mám vedle monitoru meteostanici ukazující teplotu, tlak, vlhkost. Sice přesnost je špatná, ale tlakové trendy lze velmi pěkně sledovat.
Takže mohu potvrdit staré dobře známé:

Pokles atmosférického tlaku znamená vždy změnu počasí k horšímu. Zataženo, déšť, sněžení(něco z toho se vždy dostaví). Teplota ale nemusí být vždy nižší
(záleží na ročním období). V zimě bývá vyšší protože přestane mrznout.

V létě je obyčejně nižší protože přestane svítit sluníčko, nebo se po přechodu fronty ochladí.

Co je ale jisté, změna tlaku znamená u citlivých lidí vždy nějaké zdravotní potíže (tzv. rosničkáři)