Wang

Znám příkon spotřebiče. Zjistím nějak jeho spotřebu (v kWh)?

Spotřebič – digestoř má příkon 120 W. Teda zbytek spotřebovaný energie přeměněný na jiný formy energie je 120 W. Neznám výkon. Dig. by se používala třeba bratru 5 hod. denně.
Asi to nijak kloudně odvodit nelze…? Nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
anonym

Odpovědělas sis sama, ano, mýlíš se.
Výkon ti jen udává účinnost, pro spotřebu je podstatný příkon (tj. skutečný odběr), tedy 0,12KW x čas = 0,6kWh.
Doplňuji:
P.S. Podle charakteru otázky to vypadalo na otázku ženy, takže nyní správná formulace odezvy má znít v mužském rodu, tj.:
„Odpověděl sis sám, ano, mýlíš se!“

Další odpovědi
beer

Příkon můžeš brát jako spotřebu, krát x-hodin denně máš výsledek.