Avatar uživatele
Wareg

Změnili byste českou hymnu?

Kdysi jsem v médiích zaslech něco takového, že se uvažuje o změně české národní hymny. Co Vy na to? Má smysl měnit tu současnou nebo ne? Proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos před 5090 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

O změně české hymny se vedla asi před 3 měsíci diskuze na jiné stránce. Zaujal mě jeden názor – reakce na návrh změny. Odpověď se mně moc líbí a souhlasím s ní. Cituji:
Pane …,

lidí, kteří chtěli předělat národní hymnu bylo vždy dostatek. Většinou, jako Vy, ani celou hymnu neznali a většinou si neuvědomili její historickou symboliku. Píseň Kde domov můj byla nerozlučnou součástí kulturního a ekonomického rozvoje českého národa v druhé polovině 19. století.

Za zvuku této písně vznikaly za první světové války zahraniční legie a tato píseň byla i bojovým nástrojem odboje na domácí frontě (například i koncerty Emy Destinové).

Za zvuku této písně se budoval svobodná demokratická republika. Za zvuku této písně vznikal i druhý zahraniční odboj.

Ani nacisté ani komunisté se neodvážili tuto píseň z českého národa jako hymnu odstranit.

Ale pan … ano.

Máte-li zájem, další názory jsou na citované stránce.

Zdroj: http://virtua­lly.cz/journal/?q=no­de/422

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
takhlene

NE!Nevidím důvod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

chápu argumenty pro změnu, ale neměnil bych ji; přece jen má historickou hodnotu, která by změmnou vyprchala.
Doplňuji:
*změnou

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já bych také NEměnila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jen bláboly dutých hlav.Nebo okurková sezóna?
Něco jako:„Učitelku z Prahy sežral na dovolené na Jadranu žralok“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Naši českou hymnu bych neměnila líbí se taková jakou jí máme.
Doplňuji:
líbí se mi.

Upravil/a: panenka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Neměnila bych. Máme ji takovou, jakou ji máme a měli by jsme být spíše rádi, než se zamýšlet, zda by jsme ji změnili. Sise vím, že se hodně lidí zamýšlí a přemýšlí nad větou začínající „Co by, kdyby.......?“. Já si myslím, že by měla být zachována tak, jak je. Už ji nějaký ten pátek máme a myslím, že by byla škoda dát jinou. Ale je to pouze můj názor, někdo může mít jiný a byť je odlišný od toho mého, jý¨á ho respektuji 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ja bych ji neměnil,je pěkna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Myslíte změnit jí tak že do ní zpívá ta pěvkyně?Mě se to nelíbí,je pěkná tak jak je a jak píše quentos,ztratila by tu historickou hodnotu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucisek93

já bych také neměnila, akorát by jsme ztratili velký a důležitý kus své historie a když se rozhodovalo,jaká bude naše hymna, tak přece vyhrála nad Škodou lásky, tak proč měnit za další?…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Já bych ji taky neměnila. Vždyť je krásná. Když přítel koukal včera na hokej, tak mě (po naší výhře) vytrhla z učení. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek