Avatar uživatele
zjentek

Změní bambusové dřevo po dešti svůj objem?

Proschlé bambusové rohože na plotě.
Jestlipak se jednotlivý tyče v mokru „nacucají“ (sorpce) a ve svém drátěném výpletu takto zpevní.
Nyní v pletivu „blembají“ a hrozí, že sjedou k zemi, jelikož rohože nestojí na podkladu, ale visí nad zemí.

Gecco, vysušený, štípaný bambus.
S těmi stonky to nechápu přesně. Ten bambus je štípaný ze stonků, průměr odhaduju tak na 2–4cm.

Drape, to by mě zajímalo, proč.
Raději vložím foto, jestli jsem se při objednávce náhodou nesplet-
https://ctrlv­.cz/6WgN

Neví někdo přesně, zda má bambuz tu vlastnost „mrtvýho“ dřeba, který se vlhkem či mokrem roztahuje, jako třeba topůrko v sekyrce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gagaga před 2979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Celé stonky a nebo ´štěpy´ z opravdu uschnutého bambusu???
___
Stonky – jo, to není „dřevo“, ale ´sláma´…
Štěpy z vyzrálých stonků by měly takové nepřístojnosti (déšť) přestát beze změn…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Rohože na plotě od deště a slunce
časem vyblednou, nebo zplesniví.
Dle mého názoru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pochybuji silně o tom, že jsou ty rohože z bambusu. Nejsem si jist, zda se jedná o bambus, z fotografie to neni jasné. Myslím, že bambus nenabotná tak, aby přes něj nebylo vidět. Na fotografii mi to připadá spíše jako palach.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Ani palce pro slušný odpovědi nemám. Fakt nevím, k čemu je dobrá poradna, kde radu nelze nijak ocenit. To už se chystáte končit s webem?

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

To je jen na „dobu přechodnou“, ono se to zase zlepší, přece se musí vyzkoušet…aby se mohlo vzápětí vylepšit:D

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Drape, zašpuntuj chvíli lahev a mrkni do otázky znovu. Když se na to chápavě zadíváš, odhalíš, o co mi jde. Sorpce- nasávání, určitě znáš ;)
Jinak fakturu od bambusových rohoží fotit nebudu.

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada