chelsey

Jsou platné stanovy opravené bez souhlasu členské základny?

Ahoj, potřebovala bych radu: jsme zapsaný spolek – psi, nejvyšší orgán je členská schůze. Ta schválila Stanovy a bez jejího vědomí bývalá předsedkyně změnila adsrresu spolku a to odevzdala na Min. spravedlnosti k zapsání. Jsou tedy opravené Stanovy – bez souhlasu členské zákla. platné? Máte někdo zkušenost, díky Jana

Původní neotázka
Změna Stanov spolku

Odpovědi
ivzez

Podle mne předsedkyně nemohla svévolně změnit adresu,
přesněji přestěhovat spolek na jinou adresu.

Opravu chybně zapsané adresy nepovažuji za změnu stanov.
Ale to je jen můj názor, ještě se na to informujte.

Drap

Pokud je nejvyšším orgánem členská schůze, nelze ve stanovách bez jejího schválení cokoli měnit.