Avatar uživatele
Registrovaný

Změna občanského zákoníku

Dobrý den. Od 1.1.2014 je v platnosti nový o.zákoník, kde jsou změny v různých smlouvách např. nájemní smlouva atd. Týká se tato změna i pracovní smlouvy?? Po případě v jakém rozsahu, co je pro a proti a jestli je zaměstnavatel povinen dát novou pracovní smlouvu. Děkuji Jirka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Buď v klidu, pracovních smluv se to netýká.
Doplňuji:
http://www.julda.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Jediná zmínka je v § 2401 NOV, a ten odkazuje na ZP. Takže nemá vliv.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcansky-zak onik/cast4h2d3.aspx


Avatar uživatele
Stříbrný

Přestože platnost NOZ nemá na platnost dříve uzavřených pracovních smluv žádný vliv, určitě se najdou zaměstnavatelé, kteří se budou pokoušet vnutit zaměstnancům nové pracovní smlouvy.

Nedoporučovala bych na "nové" smlouvy přistupovat,
protože pravděpodobně budou pro zaměstnance nevýhodnější.

Pokud už by někdo chtěl na návrh zaměstnavatele přistoupit,
měl by si ohlídat, aby nepodepsal "novou zkušební dobu"
a/nebo místo pracovní smlouvy na dobu neurčitou
pracovní smlouvu na dobu určitou.

---
Některé věci se v souvislosti s NOZ změní, bude možné např. dohodnout
vyšší splátky na exekuce, ale uzavírání pracovních smluv se NOZ netýká.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.