Natee

Změna jména v cizí zemi

Přestěhuje-li se osoba do cizí země a příjmení, které má, se jí zdá pro daný jazyk obtížně vyslovitelné, může si jej na tamních úřadech změnit? Může si ho vůbec změnit jen kvůli tomu, že se jí pro daný jazyk, život v cizí zemi a běžné používání a vyslovování nelíbí?

Nejlepší odpověď
zzzzz

já bych řekla, že změnit jméno můžete pouze v zemi, kde jste občanem. Tuto změnu je nutno zanést do matriky, evidence obyvatel atd. Možná mají v zahraničí jiné zákony, ale myslím si, že u nás by cizinci nepovolili změnu jména, pokud to nebude z důvodů sňatku.

Další odpovědi
jkjk

Zalezi na zakonech dane zeme. Treba u nas si mohou jmeno zmenit i cizinci s trvalym pobytem v CR.