vamplires

Zločin se trestá?! Jaká je výše trestu v tomto případě…

Ahoj, jaký trest by byl udělen člověku, který by stahoval filmy z internetu?

A je protizákonné sledovat filmy online? Jaký trest vy popřípadě byl zde?
Doplňuji:
Drap: Řekněme, měl by zaplněný celý HDD?

Nejlepší odpověď
Terryle

Důležitá věc: STAHOVAT filmy NENÍ protizákonný.
Protizákonný je je nabízet ke stažení dál, případně je přepalovat atd. Problém tedy je se sdílením na sítích, stahováním přes torrenty a podobně. Tam totiž zároveň stahuješ a přitom části filmu stahuje někdo další od tebe. To už je nelegální. Pokud nakonec dojde na soud, počítá se náhrada škody cca takhle: stažený film krát cena vstupenky krát počet lidí, kteří si to od tebe stáhli. Počítá se s tím, že kdo si film stáhne, šel by na něj do kina, kdyby neměl možnost stahování. Blbost jako vrata.
Ale pokud se stahuje na normálních stránkách jako uloz.to nebo czshare, stáhne, uloží a nešíří se to dál, je to právně čistý.
Sledovat online je myslím úplně bez problému.

Další odpovědi
kosaaaak

Filmy na internetu jsou jako jablka který spadly přes plot. Tobě nepatřej ale vzít si je můžeš.

Drap

Nedá se to taklhle říct, to vše by záleželo na posouzení soudu, na velikosti škody, jak často to bylo atd. Sledovat filmy online neni trestné.

anonym

dívejte, je známo minimum případů, že by se při tomto chytil někdo a šel by před soud.
Pravděpodobnější je, že někomu způsobíte nechtěně újmu a odsoudí vás za to soud k tomu a tomu…

stahoval sem už tisíckrát z nejrůznějších zdrojů a ještě mi na to nikdo nic neřekl :)