Je stahování filmů trestné?

Když je to pro svou vlastní potřebu..???

Nejlepší odpověď
Wolf_Net

Tohle bude asi hodně zajímavá diskuse 🙂 Jak se to vezme.

Dřív platilo, že pokud jsi jen stahoval, ale dál nešířil, vlastně ses ničeho nedopustil.

ALE!!!! Novela zákona o přestupcích (§32 (2)) říká, že pokud neoprávněně užiješ autorské dílo, vystavuješ se pokutě do 15.000,– Toliko k vlastní potřebě. A hromada keců před tímto paragrafem definuje, co po Tobě autor může chtít a jakékoliv porušení = de facto přestupek

A to platí i pro kopii tzv. „pro vlastní potřebu“ dle §87 autorského zákona, protože NAKLADATEL, VYDAVATEL má nárok na odměnu ještě 50 let po vydání díla. Takže např. Avatara si legálně a bezplatně stáhneš nejdřív v roce 2060. (I když, v tom roce už třeba na Pandoru zaletíš osobně 🙂 pokud ráno před startem najdeš zuby…)

Ale samozřejmě to platí jen pro díla (ehm), která jsi si pořídil pouze a jenom pro sebe. Pokud třeba taháš torrenty, tak stahuješ od jiných a jiní od Tebe a dopouštíš se šíření a to už je trestný čin.

a jak dlouho Ti bude mamka (žena) muset posílat buchty s pilníkama? mno… vše podle §270 trestního zákona

  1. Dva roky max + zabavení věcí (myslí se PC a tak, nikoliv např. trenýrky) pokud je to „nikoliv nepatrně“, čili běžný výklad = jakékoliv šíření… (torrenty, P2P, vystavení na Rapid, ale i zkopírování pro kámoše – ale půjčit mu to můžeš, pokud sis to koupil – zdarma, ovšem)
  2. pokud s tím podnikáš, (e-shopy, videopůjčovna atp) můžeš se dostat až ke strávení pěti Vánoc ve vězení…
  3. když by se Ti stejně jako Číňanům povedlo obšlehnout Windowsy a prodal bys to tam celý populaci, už z toho kouká až 8 let. V tom případě doporučuju se rovnou do Číny přestěhovat, tam to tolik neřeší…

Je to hnus. Hlavně, že člověk platí autorský poplatek OSA při koupi prázdného nosiče, protože se apriori předpokládá, že na tom bude něco zpirátěného.

Autor této odpovědi vlastní pouze legální filmy, legální software, legální vzdělání, legální OP i PAS, legální manželku a konzumuje pouze legální návykové látky. 😁

Dvě perličky:

  1. u autorských děl funguje presumpce viny, čili nefunguje, když by Tě někdo obvinil, že sis to koupil, máš to nainstalovaný, jenom jsi někde ztratil licenci nebo tak… ty musíš prokázat, že sis to koupil, jinak jsi zločinec
  2. americký soud už nevim kde a kdy prohlásil, že na pornografii se nevztahuje právo na ochranu uměleckého díla, protože to co tam předvádí nelze považovat za umění. Mno, o tom by se asi dalo občas spekulovat, sem tam jsou výkony hraničící s gymnastikou, ale každopádně, pokud budeš stahovat porno z amerických serverů, TEORETICKY (nevím, jaký je vztah USA – ČR v oblasti sexu 🙂 ) se na to nevztahuje autorský zákon.

Také proto je těch „sextube“ stránek tolik a filmů tak málo.

Mno.. co dodat… snad už jen pověstné HOWGH

Další odpovědi
anonym

Vše co mě neškodí je trestné.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-stahovani-trestne