Zivotopis i pruvodni dopis v AJ - budou tomu na personalnim rozumet?

Posilal jsem do dvou firem zivotopisy na pozici, kde vyzaduji skvelou znalost anglictiny, tak jsem se nezabyval cestinou a poslal to pouze v anglictine. Jenze me ted napadlo, ze na personalnim treba neumi moc anglicky (pouzil jsem inverze a podobne "pokrocile" srandy, abych ukazal, ze anglicky fakt umim).

Odpovědi:

Pokročilý

No asi by to nešlo, kdyby personálka měla klienta, který to chce anglicky a oni sami anglicky neuměli, ale dneska je AJ požadavek na zaměstnance do PA snad všude a podle mě to ani nelze bez AJ dělat, takových kandidátů, co posílají CV jen v AJ je habaděj (mluvím z praxe), takže to vůbec jako problém nevidím.
Spíš bývá problém, že se PA nadále neozve, někoho si vybere a ostatním nedá vědět. Pak je dobré se ozvat (min. tak po 14 dnech) a nabídnou třeba to CV v jiném jazyce. Každopádně pokud uvidí, že to CV je pouze v AJ a vy byste je mohl zajímat, tak by bylo proti jejich zájmu (a finanční odměně klienta - jsou povětšinou placeni až když se to místo obsadí, jinak jsou náklady na ně) se neozvat a požádat i o pro ně srozumitelnou verzi.

Zlatý

Pokud znalost angličtiny požadují tak neměj starost .

Zlatý

Podle mě životopis a průvodní dopis v angličtině nezaručuje vůbec, že dotyčný anglicky umí, když si lze najít na internetu různé vzory a vymění se několik slov.

Je to jen zbytečná komplikace pro uchazeče o tzaměstnání co přidělává jen práci a pracovní smlouvu nezaručí.

Zlatý

Pokud bych psal do českých firem, kde nepožadují životopis v angličtině, tak bych ho určitě poslal češtině. A anglický buď přiložil jakodruhý, a nebo ještě swpíše popsal svou skvělou angličtinu v tom českém životopise.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.