annas

Život tropí hlouposti?

Setkali jste se s nějakým vtipným nápisem v reklamě, na vývěsní tabuli apod.
Já jsem ve svých poznámkách našla jeden nápis, už sice nevím, jak dlouho jej mám, ale nevadí.

Za příčinou inventarizace řízků je restaurace zavřena navždy.
Doplňuji:
Úroveň vyjadřování je děsivá, ale takových nesmyslných textů se objevuje stále dost. Jsou vidět téměř všude kolem nás.

Nejlepší odpověď
quentos

Ani ne tak na vývěsní tabuli, jako spíš v běžném (vydaném) textu, v novinách, ať už papírových nebo televizních apod. Coby překladatel jsem však narazil na sbírečku ftipných chybných překladů vývěsních tabulí do angličtiny z ciziny. Jeden příklad za všechny: Na jedné prádelně v Římě visel přesně tento nápis:

„LADIES, LEAVE YOUR CLOTHES HERE AND SPEND THE AFTERNOON HAVING A GOOD TIME.“

(tedy přibližně: Dámy, zanechte zde svůj oděv a celé odpoledne se dobře bavte).

No nezní to spíše jak pozvánka do night clubu, spíše než do prádelny? ;{D

Další odpovědi
kropitko

To lidé tropí hlouposti,život tím pak trpí!!

Škoda,že mě zrovna nic nenapadá,ale třeba se mi ještě dnes rozsvítí.....

nabubindes

možná to není typický příklad, ale pobavila mně ta strohost a trefa. ano snídaně na nově v dopravním hlášení uveřejnili foto fekálního vozu, který mněl na zádi slogan: „VAŠE HOVNO NAŠE RADOST“
Doplňuji:
moje manželka dodává, nějaká firma co se zabývá výrobou septyků má na dodávce „VAŠE SPLAŠKY NA NAŠI HLAVU“

Michal

Napadá mě ,jestli to není trochu smutné,že neumíme napsat českou větu pořádně gramaticky,i ob­sahově. Michal