tomáš007

Zítra píšeme test na Vyjádření neznámé ze vzorce…

Já vím, že je to něco s rovnicemi. Kdyžtak mi to vysvětlete. Prosím

Nejlepší odpověď
Michal Kole

řešíš to jako rovnici, tím, že z jedné strany přesouváš proměné na druhou stranu a změníš znaménko na opačné, dokud nebude neznámá, kterou potřebuješ vyjádřit zcela osamocená

Další odpovědi
Skeptik

Ještě bych doplnil Michala, že se musí jednat o ekvivalentní úpravy a tudíž si nemůžeš jen tak svévolně hrát s výrazy.

IK

a + 5 = 8
zapíšeš za lomítko co se chystáš udělat na obou stranách rovnice
a + 5 = 8 /-5
a = 8 – 5
a = 3
vše ostatní se dělá podobně, musíš dodržet že co děláš na jedné straně musíš udělat na druhé, abys zachoval pravdivost rovnítka a jinak používáš všechna pravidla počítání co jste již brali.