Gestas

Žije se lépe na Kubě, či v Bělorusku?

Nejlepší odpověď
Arne1

Dost dobře nechápu co tou otázkou sleduješ. Život v obou zemích má svá pozitiva i negativa.
Když si například přečteš něco o Bělorusku, tak zjistíš že tam sice mají něco jako „Lukašenkovyu diktaturu“, ale na druhou stranu je to velmi bezpečná a klidná země. Nakonec, několik oblastí je momentálně dostupné i bez víza, jen s potvrzením od cestovky – takže se tam můžeš docela snadno podívat. A když se začneš zajímat o podmínky cestování, tak Bělorusové mají opravdu velké problémy vycestovat do Česka na pozvání přátel. Mnohem větší než Čech který chce navštívit na pozvání přátelé v Bělorusku – komické na tom je, že ty problémy jsou od českých úřadů. Nicméně, hodně mladých Bělorusů studuje na našich vysokých školách.

Další odpovědi
dubraro

Na Kubě je alespoň teplo 🙂

marci1

V Bělorusku se podobně jako na Kubě zachoval po rozpadu východního bloku odpor k privatizaci a liberalizaci ekonomiky. V Bělorusku je velmi čisto, ale za 1 cigaretu marihuany je trest několik let. Tresty za cokoliv jsou velmi vysoké. Na Kubě je největší počet lékařů na světě. ale čistota a hygiena je na velmi nízké úrovni. Kafe je za 1 Kč a zmrzlina za padesátník. Platy jsou tam velmi nízké, dle některých zdrojů 500 Kč, takže za pivo, které stojí 20 Kč, dáte průměrný denní plat.
Bělorusové umí bezvadně vytvořit domino-efekt show: 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ye7an3ZnKGI

Kryšpín

Obě jsou velmi chudé, ovšem o bezpečnosti se čecháčkům může jenom zdát, není problém vyjít večer na procházku, bez obav. Přepadání, zlodějny, podvody, hulení by tam čecháčkové pěkně ostrouhali, takové Orlické vrahy, heparin zabiják, Stodolovi mordy a další tam těžko hledat.