marci1

Zhoršila se u nás tak výrazně genderová nerovnost ?

http://www.blis­ty.cz/art/75264­.html

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych řekla, že ne.

Podle mne jde spíše o důsledek nedostatku
kvalitních služeb pro domácnosti.

Ženy pak (většinou) musí zastat práci i domácnost,
starost o děti, doprovod do kroužků, …, takže pak
nemají čas ani energii (chuť) věnovat se časově
náročnějšímu zaměstnání, funkci, politice, …

Další odpovědi
quentos

Neviděl bych to tak, spíš je to tím, že se ženy samy moc do politiky nehrnou. Ale nikdo jim v tom přece nebrání…

Banán88

Statisticky vzato asi ano :/ , ovsem cim je to podmineno konkretne netusim, me zeny ve funkcich nevadi a vitam je pokud prosadi svou schopnost funkci vykonavat. Urcite bych je nepodcenoval, dokazi byt velmi autoritativni (tim myslim zeny s prirozenou autoritou) .. Ja neberu ani muze pokud na svou funkci nemaji a jsou autoritativni jen z pohledu dane funkce jez vykonavaji.. Ale o me je znamo, ze mam s „autoritami“ potize.. Dle meho nazoru tomu tak ale neni, jen mi vadi, kdyz na me pisti trouba, ktery na to nema „koule“.. Zeny jsou prinosem (uz jsem mel zenu nadrizenou, 3× a rozhodne byly na svem miste zcela opravnene), je skoda pokud se tomuto jevu deje..

suaeda

Souhlasím, že ano. Když si člověk vzpomene na poslední volby do parlamentu tak žen bylo na kandidátkách zastoupeno málo a nebo jen na posledních nevolitelných místech. V současných komunálních volbách v našem městě bylo snad jen 20% zastoupení žen. To je málo. Ačkoli jsou výjimky. Nebudu jmenovat menší celkem známou obec, která má cca 300 obyvatel a volby tam přesvědčivě vyhrálo uskupení, které se nazývalo prostě „Ženy“ a porazilo jiné uskupení s názvem „Hasiči“
Poslední pravicová vláda, která u nás byla předtím se sice hned při volbách vytahovala snímky svých žen na kandidátkách, ale tím to končilo. Ve vládě nebyla prakticky žádná. Severské země Norsko, Švédsko, Island ad. tam je to vžité po staletí. V minulosti tam chlapi byli většinou na moři (rybolov, výpravy) a vesnice a vůbec celé společenství tam musely spravovat ženy. Jsem zvědav kdy u nás bude předsedkyně vlády (Slováci ji již měly), nebo prezidentka.

Pepa25

Záleží, jak se to hodnotí. Pokud přes politiku, tak bych neřekl, že se zhoršuje, ale udržuje se nic moc stav – např. 3 ministryně se pokládají za super úspěch (viz zdroj)

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/politika/so­botkuv-kabinet-ma-nejvic-zen-staci-to-feministkam_296805­.html

marci1

Klesli jsme na úroveň rozvojových zemí. Proč mají např. u nás ženy stále menší platy, než muži ? V tomhle jsme na 100. místě. ☹
http://www.ty­den.cz/rubriky/byz­nys/podnikani-a-prace/rovnost-pohlavi-cesko-kleslo-na-uroven-rozvojovych-zemi_322551.html#­.VFDP3snpDpc