ten který je

Zemětřesení

Nevíte jaké bylo nejvyšší zaznamenané zemětřesení v historii?Kdy a kde?Kolik mělo stupnů Richterovy stupnice?Díky.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Našel jsem toto:

Největší zemětřesení
1960 Chile; 9,5 stupně Richterovy stupnice
1964 Aljaška; 9,2 stupně Richterovy stupnice
1957 Aljaška; 9,1 stupně Richterovy stupnice
1952 Rusko; 9 stupňů Richterovy stupnice
2004 Indonésie; 9 stupňů Richterovy stupnice
2011 Japonsko 8,9 stupně Richterovy škály
Zdroj BBC / Los Angeles Times

Další odpovědi
dychtlik

Nevím jestli je to pravda:
Sumatra, Indonésie roku 2004– 9,1 stupeň Rychterovy škály

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zem%C4%9B­t%C5%99esen%C3%AD#Nej­siln.C4.9Bj.C5­.A1.C3.AD_zem­.C4.9Bt.C5.99e­sen.C3.AD_od_ro­ku_1900_podle_po­.C4.8Dtu_ob.C4­.9Bt.C3.AD

sejtanka

Já když se naštvu,tak žádná stupnice nestačí,to je panečku zemětřesení.:-)))