jechoutan

Zdravotní pojištění – nezaměstnaný – nejsem na úřadu práce

Dobrý den, 31.8.2013 jsem se nechal vyřadit z evidence na úřadu práce. Zajímalo by mně, kolik budu platit za zdravotní pojištění když jsem nezaměstnaný a nejsem veden ani na ÚP + do kdy musím zajít na VZP. Možná tu takový dotaz již byl položen, ale radši se zeptám aktuálně :) Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Nejlepší odpověď
brillant

Nahlásit nejpozději do 8 dnů u příslušné zdravotní pojišťovny a platba pro osobu bez zdanitelných příjmů je od 1.8.2013 zvýšena na 1 148 Kč.
Doplňuji:
http://www.vzp­.cz/platci/in­formace/povin­nosti-platcu-metodika/obzp/obzp-vyse-pojistneho
http://www.vzp­.cz/platci/in­formace/povin­nosti-platcu-metodika/obzp/oz­namovaci-povinnost

Další odpovědi
marci1

Platba pojistného za klienta bez zdanitelných příjmů je 1 748,– Kč a je splatná do 8 dnů, tedy ve Vašem případě do 8.9.2013.
Doplňuji:
Omlouvám se, samozřejmě 1 148,– Kč, zrovna před chvílí jsem pracovně vypisovala jinou částku, omyl.

z.

marci1: není splatná do 8 dní.

Přihlášení plátce jako osoby bez zdanitelných příjmů je třeba provést na příslušné zdravotní pojišťovně do 8 dnů,což lze většinou i elektronicky. Zkuste tam zavolat a většinou nemusíte osobně, stačí vyplnit a poslat formulář mailem a vyžádat si v mailu přijetí změn, ať máte něco v ruce, že to přijali.
Splatnost je nejpozději do 8. dne NÁSLEDUJÍCÍHO měsíce. pojistné za měsíc září tedy musí být uhrazeno nejpozději do 8. října. připadá-li osmého na neděli nebo na svátek, je možné provést úhradu ještě v pondělí nebo následující pracovní den po svátku. částka byla navýšena na 1148 kč, jak je psáno výše a účet dostanete od své pojišťovny nebo si vyžádejte předepsané složenky.