Avatar uživatele
jechoutan

Zdravotní pojištění – nezaměstnaný – nejsem na úřadu práce

Dobrý den, 31.8.2013 jsem se nechal vyřadit z evidence na úřadu práce. Zajímalo by mně, kolik budu platit za zdravotní pojištění když jsem nezaměstnaný a nejsem veden ani na ÚP + do kdy musím zajít na VZP. Možná tu takový dotaz již byl položen, ale radši se zeptám aktuálně :) Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, suaeda před 3847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Nahlásit nejpozději do 8 dnů u příslušné zdravotní pojišťovny a platba pro osobu bez zdanitelných příjmů je od 1.8.2013 zvýšena na 1 148 Kč.
Doplňuji:
http://www.vzp­.cz/platci/in­formace/povin­nosti-platcu-metodika/obzp/obzp-vyse-pojistneho
http://www.vzp­.cz/platci/in­formace/povin­nosti-platcu-metodika/obzp/oz­namovaci-povinnost

Upravil/a: brillant

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Platba pojistného za klienta bez zdanitelných příjmů je 1 748,– Kč a je splatná do 8 dnů, tedy ve Vašem případě do 8.9.2013.
Doplňuji:
Omlouvám se, samozřejmě 1 148,– Kč, zrovna před chvílí jsem pracovně vypisovala jinou částku, omyl.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
z.

marci1: není splatná do 8 dní.

Přihlášení plátce jako osoby bez zdanitelných příjmů je třeba provést na příslušné zdravotní pojišťovně do 8 dnů,což lze většinou i elektronicky. Zkuste tam zavolat a většinou nemusíte osobně, stačí vyplnit a poslat formulář mailem a vyžádat si v mailu přijetí změn, ať máte něco v ruce, že to přijali.
Splatnost je nejpozději do 8. dne NÁSLEDUJÍCÍHO měsíce. pojistné za měsíc září tedy musí být uhrazeno nejpozději do 8. října. připadá-li osmého na neděli nebo na svátek, je možné provést úhradu ještě v pondělí nebo následující pracovní den po svátku. částka byla navýšena na 1148 kč, jak je psáno výše a účet dostanete od své pojišťovny nebo si vyžádejte předepsané složenky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek