dejavu

Zdobení kraslic voskem – jaká teplota vody a druh vosku?

Chci zdobit kraslice voskem metodou naneseného vosku a pak barvení kraslice. Jaká musí být teplota vody, jak dlouho tam kraslici nechat a jaký vosk volit, aby to v horké vodě hned z kraslice neodpadl? A jak se následně zbavit vosku, když je kraslice již obarvená? Má někdo přímou zkušenost?

Odpovědi
Dochy

Když jsme to kdysi zkoušeli, tak jsme používali včelí vosk. Voda na barvení vlažná. Kraslici pak nahřát a vosk setřít a zbytky rozleštit.

cappuccino

Staci se podivat do vyhledavace:
https://www.de­nik.cz/regiony/kras­lice-navod-velikonoce-voskova-batika-jihoceske-straky-vajicka.html?ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=www­.denik.cz&utm_con­tent=zpravy