Hammy

ZČU FAV nebo ČVUT FIT?

Přemýšlím o studiu mezi FAV a ČVUT. U FAVky by byly ty výhody, že Plzeň znám, mám ji mnohem blíže než Prahu, byl bych tam s kamarádem, který tam také chce studovat a vzhledem k dobrému průměru za vysvědčení bych nemusel ani dělat NSZ. Ovšem slyšel jsem, že ČVUT je na vyšší úrovni a má vyšší ohlas. Někteří zase říkají, že je to úplně jedno, jakou školu zvolit, protože jde hlavně o titul a v žádné práci nebudou koukat na to, z jaké školy ten titul máte, ale na to, co umíte. Také jsem slyšel, že na FAVce je přístup učitelů více osobní a přátelštější. Co je na tom pravdy? Záleží na tom, jakou školu zvolím? Doporučili by jste mi příjemnější cestu (FAVku) nebo zkusit ČVUT?

Odpovědi
Lamalam

K výběru školy se vyjadřovat nemohu, ale tvé tvrzení: „je to úplně jedno, jakou školu zvolit, protože jde hlavně o titul a v žádné práci nebudou koukat na to, z jaké školy ten titul máte, ale na to, co umíte“ neplatí vždy. Budeš se divit, ale pokud budeš hledat práci na akademické půdě, bude tvá Alma Mater jedním z nejdůležitějších aspektů pro přijetí.

zdroj: vlastní zkušenost

orwell

Já bych doporučil ČVUT.

Arne1

A co VUT v Brně ?

Zdroj: www.vutbr.cz