dust8

Zažili jste v zaměstnání někdy dechovou zkoušku? Či přiznáte v odpovědi někdy pití během práce?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano. V zaměstnání jsem dechovou zkoušku zažil.
Ano. V zaměstnání se někdy chlastalo jako o závod.

Další odpovědi
Kura

Ještě před 10 lety jsem dokázal z ranní směny dojet na kašu, když měl někdo narozeniny. V současné době se v našem závodě alkohol toleruje jen u agenturních pracovníků (maďarsko, ukrajina, polsko). Firma za ně nemá odpovědnost a je jim jedno jestli se tam prakticky plazí po čtyřech. Hlavně odpolední a noční směna. Čechů je u nás minimum. Jako dole. Nahoře jsou hlavně češi, kteří čechům hází klacky pod nohy. My jsme strašnej národ, začínáme se vyrovnávat slovákům.

Schluker

Dechovou zkousku jsem v praci jeste nepodstupoval. To uz clovek musi bejt na srot aby mu u nas dali dejchnout. V ramci pracovni doby jsem taiy uz parkrat mel vice ci mene upito.

Kepler

Ano, dechové zkoušky se občas dělaly. Chlastat v práci si u nás nikdo nedovolil (chemická fabrika), spíše šlo o zbytkový alkohol.

Rokio

Nezažil, protože jsem abstinent. Nepamatuji si, že by se u nás někdy konala dechová zkouška.

elkon

V práci jsem nikdy nepil i když někteří ostatní ano. Dechové zkoušky dělali namátkově na vrátnici.

JežíšKristus

Nezažil. V kanclu máme běžně piva, máme seznam lidí v kanclech, a každý si vedle svého jména dělá čárku, když si vezme pivo z basy (resp. vždy se jich pár chladí v lednici).
Současně jsme v práci přijali alkoholovou směrnici, kterou nám podepsal předseda představenstva, která nařizuje povinnost přinést do práce flašku tvrdýho při vybraných událostech (narozeniny, pracovní úspěch…).
Takže občas zůstáváme po práci déle a v naší kancl kuchyňce se střískáme. Řidiči zpravidla dávají jen řidičského panáka (což je polovina normálního).

Kelt

Ano, kolegové tuto zkoušku provádějí u vybraných jedinců nebo u těch, co měli úraz. Takže několikrát do roka.

Malvína

Dechovou zkoušku jsem v zaměstnání nikdy nepodstoupila. Ovšem jedna zaměstnankyně byla jasná, dýchnout dali a padák okamžitě.

Klobouk

Když jsem ještě jezdil s autobusem tak se kontroly podepisovaly zpětné. Protože by ráno plno spojů nevyjelo. Dopoledne si vystřízlivěl, k obědu jednu, dvě desítky a večer po šichtě jsme zase doplnili hladinku. Ale jezdili u nás i čtyři abstinenti, takový nerudný černý ovce. Dnes už firma neexistuje

Mori

Ano, zazila. V porádku. (Ti, kdo popíjeli a bylo to o nich vseobecne známo, ovsem tehdy kontrolováni nebyli… Ale je to dávno.)

Dochy

Ne. Jen jednou se dělala nějaká firemní akce, kde byla důležitá auta… Tedy auta, pak oslava a přenocování. Dohoda byla, že ráno si půjdou všichni řidiči dýchnout a ti co nadýchaj nejmíň pojedou s auty zpět.