arygnoc

zažijeme atómovú vojnu?

islamský štát bude mať do roka atómovú bombu:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/blizky-a-stredni-vychod/370283-do-roka-muzeme-mit-atomovku-prohlasuje-islamsky-stat.html

nepokladám to za nemožné.
kto bude cieľom? amerika?
čo bude potom?
naštvú sa aj číňania a rusi a india a konečne začnú páliť s amíkmi a pár európanmi do tých fanatických magorov?

ako to vidíte?
prežijeme to bez úhony a vymažeme islám, alebo nás islám vezme do svojho nebíčka?

;-Q
Doplňuji:
osobne si myslím, že nepôjde o nejaký raketový útok či nebodaj útok balistickou strelou, skôr to vidím typicky teroristicky – náklaďák s bombou, a to by ani nemusel parkovať v centre mesta.
a to sa už technicky previesť dá i v amerike, veď dopraviť tam tú atomovku po súčiastkch predsa nemôže byť problém (pokiaľ ju nekúpia priamo v usa). a zmontovať ju už je hračka.

skôr sa mi jedná o reakciu usa, nato, číny, indie, ruska a vôbec celého sveta – či tam namakajú státisice/milióny baretov a umlátia kozojebov plácačkami na muchy, alebo či stále budú vydávať petície a protesty a rečniť na konferenciách.

nemyslím, že niekto (ako štát) bude ten útok oplácať atomovkami, lebo to by bol fakt koniec, ale ako teda – armádou či len kecami?

lebo – i keď nerád – to vidím čierno. (ak sa k tej atomovke dostanú)
;-Q

Nejlepší odpověď
Lamalam

Doufám, že nezažijeme.

Další odpovědi
anonym

Taky si myslím,že lidstvo jenom oddaluje co je nevyhnutelné,ale obyčejní lidé s tím stejně nic nenadějí,proto je lepší zachovat paniku a blaze těm,kteří neví ani o co jde – bude oňostroj jéééé…

marci1

Pevně věřím, že ne. Stejně nejvíce závidím lidem, kteří nic o atomových ( i jiných moderních zbraních ) neví a žijí si poklidným životem domorodců někde v pralese. Potřebují „jen“ se najíst, napít, vyspat, udělat děti a potom je dobře oženit nebo provdat. Žádné „civilizační stresy“. 🙂

Löwe

Jestli to začne, bude to katastrofa. Záleží i na tom, o jaké síle ta puma bude. Miliony mrtvých, desítky milionů zraněných nebo ozářených.

dudu

Kdysi koloval tento vtip:
Generál se při cvičení ptá vojáka v „atombordelu“ co udělá když zahlédne záblesk výbuchu atomové bomby. Ten mu obratem odpověděl: „pane generále důkladně si ho prohlédnu, protože ho zaručeně vidím naposled v životě“. Takže asi nezažijeme.

anonym

No to právě kdyby se vědělo, žejo? Asi budeme muset věřit Sibyle, nic jiného nezbývá:

http://plisko­va.blog.idnes­.cz/c/445037/Si­bylino-proroctvi-o-konci-Evropy-v-XXI-stoleti.html

Putin

No já nevím, ale Číňané, Rusové i Indie přispívají k zneškodnění ISIS už nyní, Čína dokonce více, než USA. Ale jednou to přijít musí. Jinak ISIS nikdy jadernou bombu nevyrobí, nemají na to prostor a čas, možná ani uran :)

anonym

I kdyby ji měli, tak ji na USA neodpálí ze stejného důvodu jako Rusko: Ví, že by to nezůstalo bez odplaty.
Doplňuji:
Tady někdo četl Čtvrtý protokol, není-liž pravda?

dědapetr

Použití nukleárních hlavic ve válce je zánik lidstva,konec planety.

zelí

Pochybuju, že se IS podaří dostat atomovou bombu poblíž území USA. KLDR se o tuto schopnost snaží roky a stále jsou poměrně daleko, nehledě na fakt, že dostat takovou zbraň z Koreji do USA vypadá o dost jednodušeji než ze Syrie. Jako daleko reálnější cíl se mi jeví EU popř Rusko.
Nehledě na fakt, že je velký rozdíl koupit a dokázat vyrábět atomovky a dopravit ji na cíl je ještě úplně jiná liga. Daleko reálnější a výhodnější se mi jeví použití „špinavé bomby“. Ale celé je to přitažené za vlasy. Podle mě po prvním velkém teroristickém útoku na území USA je Amíci smetou z povrchu a IS to moc dobře ví.
Atomovou válku neočekávám. Ale období válek zástupnických jako v době Studené války je zpět + IS.
Doplňuji:
Nejsem odborník, ale klidně bych se vsadil, že dovést po částech do USA několik kg obohaceného uranu nebo plutonia a na místě atomovku sešroubovat nebude vůbec lehké, ještě k tomu přičtěte ne moc velkou inteligenci stoupenců IS a komplikovanost atomové zbraně a neúspěch je zaručen. Atomová bomba nebývá vůbec malé zařízení. Ona i miniaturizace na docela velkou raketu dá zabrat viz KLDR(nemají ani raketu dost velkého dosahu, aby doletěla do USA). Ačkoli Pakistán měl na vývoj času dost, nevidím důvod, proč by jim to neprodali i s raketou. Ačkoli jak jsem řekl, celé mi to příjde jako hloupost. Jak by na to reagovala třeba Indie? Nemají se s Pakistánem zrovna rádi.

pusinka50

Islamisté jsou šílení a již nezvladatelní. Nevíme, čeho se od nich dočkáme. EU, místo toho, aby se jejich vzrůstajícím terorismem už konečně začala zabývat, nám naopak ještě přikáže, kolik uprchlíků, mezi nimiž snadno mohou být i islamisté, jsme povinni přijmout.
Nemůžu nad jadernou válkou přemýšlet, to bych se zbláznila. Bude to samozřejmě znamenat konec světa. Ani nevím, kde jsou v okolí bunkry, neb by člověk musel zmizet pod zem aspoň na rok.

ten který je

Sem do Evropy žádnou atomovou bombu neshodí,protože by byli sami vymazáni z povrchu zemského.Stačí se podívat kolik už jich tu je a kolik jich ještě přijde za výrazné podpory zločinců sedících v Bruselu.

da ny

„KUŠ“ s takovými úvahami a myšlenkami… :D
(Čína a Rusko, má „přežít všecko“… viz.též většina proroctví a prognostických odhadů :))

anonym

Asi ano, už aby to bylo, a svět konečně začal řešit Islámský problém. Současným kompromisním přístupem se nic nevyřeší. Ať to na USA klidně spadne, když vědí co se může stát, a přesto většinu bojů nechávají na Jordánu a lokálních kmenech.

anonym

Přestaňte s tím už sejčkovat, co bude, bude.

arygnoc

@Putin:

oni tú bombu nechcú vyrobiť, chcú ju kúpiť.
a nie je nepravdepodobné, že im ju niekto predá – možno aj samotní američania.
veď atómových hlavíc sa stratili desiatky, keď nie stovky.
taká severná kórea im ju rada dodá, keď bude vedieť, že bude použitá na americkom kontinente.

;-Q

led

Čo sa nedá kúpiť, to sa ukradne. Len si spomeňme na izraelské torpédoborce, ako sa dostali z výroby na svojú novú základňu. Peniaze sú nebezpečný čarodej, dokáže „oslepiť“ aj Sokolie oko

rigormortis

Severní korea neumí vyrobit atomovou bombu, která by mohla být použita na střele.

Obecně se na světě vyskytuje mnoho balistických střel s atomovou hlavicí, ale to pouze papírově.
Nevěřím tomu, že amerika by byla schopná vystřelit více než několik hlavic s pochybným nastavením a pochybnou, více než 20let starou technikou.