MAH0NEY

Závisí kvalita zvuku sluchátek na zdroji (televizi)?

Dobrý den,
zakoupil jsem sluchátka Audio-Technica ATH-M40×, která bych rád využíval k poslechu hudby, sledování filmů a hraní her. Sluchátka plánuji zapojit přímo do jacku v televizi a zajímalo by mě, zda má na kvalitu zvuku vliv i televize, nebo pouze kvalita nahrávky či audio stopy filmu, který budu poslouchat, případně jak zásadní může tento vliv být?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že zásadní význam má především ta kvalita nahrávky či audio filmu. Já z jacku beru signál do zesilovače s bednama a audia jsou uspokojivé kvality. To že poslech TV ze zabudovaných reproduktorů je většinou mizerný nemůže zesilovač, ale právě ty parodie na repro.

Další odpovědi
hapiky

Ano, záleží na zdroji a také na druhu výstupu(analog či digital apod). Je známo. že signál např MP3 po kompresy je různě ošlehaný od výšek či basů. Je to sice v drtivé většině pásmo, které už lidské ucho neslyší, ale určitá omezenost může být patrná.
Pokud je u digitálního signálu křivka kmitočtu (od 20Hz-20kHz) vyrovnaná, pak je obvykle ve hře jen kvalita sluchátek.
Možná, že někdo nebude souhlasit s mým názorem, ale nejlepší zvuk (analogický) je lampový (elektronkový), samozřejmě, že ve třídě hi-fi. Ten nehraje, ten řeže.

elkon

Kvalita zvuku záleží na zdroji, ale z velké části na parametrech sluchátek. Opravdu kvalitní sluchátka stojí i pár tisíc korun. Záleží co chcete poslouchat a „jaké máte uši“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

hapiky, co je to „analogický zvuk?“

hapiky

ano, analogový, sorry.

hapiky

elkon: " Jaké máte uši" by chtělo trochu rozvést. Tedy jestli velké – malé, čisté – špinavé, citlivé -necitlivé apod. Někdo může mít uši velké jako lopuchy a přitom může být hluchý jako peň.

hapiky

Tipnu si, že je řeč o selektivitě.