Avatar uživatele
MAH0NEY

Závisí kvalita zvuku sluchátek na zdroji (televizi)?

Dobrý den,
zakoupil jsem sluchátka Audio-Technica ATH-M40×, která bych rád využíval k poslechu hudby, sledování filmů a hraní her. Sluchátka plánuji zapojit přímo do jacku v televizi a zajímalo by mě, zda má na kvalitu zvuku vliv i televize, nebo pouze kvalita nahrávky či audio stopy filmu, který budu poslouchat, případně jak zásadní může tento vliv být?
Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Otazník123 před 1148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že zásadní význam má především ta kvalita nahrávky či audio filmu. Já z jacku beru signál do zesilovače s bednama a audia jsou uspokojivé kvality. To že poslech TV ze zabudovaných reproduktorů je většinou mizerný nemůže zesilovač, ale právě ty parodie na repro.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Ano, záleží na zdroji a také na druhu výstupu(analog či digital apod). Je známo. že signál např MP3 po kompresy je různě ošlehaný od výšek či basů. Je to sice v drtivé většině pásmo, které už lidské ucho neslyší, ale určitá omezenost může být patrná.
Pokud je u digitálního signálu křivka kmitočtu (od 20Hz-20kHz) vyrovnaná, pak je obvykle ve hře jen kvalita sluchátek.
Možná, že někdo nebude souhlasit s mým názorem, ale nejlepší zvuk (analogický) je lampový (elektronkový), samozřejmě, že ve třídě hi-fi. Ten nehraje, ten řeže.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Kvalita zvuku záleží na zdroji, ale z velké části na parametrech sluchátek. Opravdu kvalitní sluchátka stojí i pár tisíc korun. Záleží co chcete poslouchat a „jaké máte uši“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
cochee

hapiky, co je to „analogický zvuk?“

před 1147 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

ano, analogový, sorry.

před 1147 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

elkon: " Jaké máte uši" by chtělo trochu rozvést. Tedy jestli velké – malé, čisté – špinavé, citlivé -necitlivé apod. Někdo může mít uši velké jako lopuchy a přitom může být hluchý jako peň.

před 1147 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Tipnu si, že je řeč o selektivitě.

před 1147 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika