Avatar uživatele
VaclavZeman

Závidíte něco svým předkům?

Ja zavidim svemu dedovi jeho vysku. Mel rovny metr devadesat pet, coz me mrzi, ze jsem po nem „nezdedil“. A co vy? Dekuju.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? jirka F, da ny, Lurius, Ametyst, Darcy před 550 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Přirozenou inteligenci a vědomosti, které nosili v hlavě. Nemohli spoléhat, že je někde najdou, ale museli si pamatovat. Dále disciplínu, a bio potraviny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Darcy

morální hodnoty, odvahu a lidskost.
Čistotu a pravdivost, opravdovost té doby, lidskou, spoločenskou, pracovní družnost, skutečné přátelství.
A fyzicky:
jedna báby měla smaragdové oči, takové ty, o kterých to všichni ve vesnici a okolo vědí a nádherné zlato-rudé vlasy, nosila je jako Sisi zapletené2× kolem hlavy – hodně lituji, že nemáme barevné foto z té doby. Ale jí samotné se nelíbil její nos :D
Druhá baby měla zas dokonalou porcelánovou pokožku – jako albin, jako Sněhurka a nádherné černé vlasy a údajně oči jako zafír, milovala lapisy a nosila je hodně, a jí se zase nelíbilo, že má úzké rty 😂 a vraní obočí..
Já mám jenom hnědé vlasy, hnědé oči, jsem tedy z pohledu možné genetiky nudná..
Můj muž by zas chtel mít výšku svého dedy, 200cm, protože když si dám opatky, tak nás dělí „jenom“ 5–8cm a to je pro něj prý málo 😂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

Odhodlání, pracovitost, to že se lépe seznamovali s ostatními lidmi a že si troufli mít děti........atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

Závidím jim obecně dobu, ve které žili. Doba bez Internetu, televize, auta, hypermarketů, atomů…, to má něco do sebe.

Ale jsem přesvědčený, že by řekli, že není co závidět, že ta jejich doba stála za ho*no a že oni nám závidí tu naši. Kdo by taky záviděl dobu s válkami na našem území, zato bez penicilinu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Odhodlani, cilevedomost a pracovitost. Jinak nic :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zeeue

Obrovské množství příležitostí objevit/stano­vit/vynaleznout nové metody/princi­py/technologi­e.
Ve všech dnešních vědních oborech se dalo tak snadno přijít s něčím novým významným, tj. např. v biologii vyslovení evoluční teorie a objev předávání genetických informací; ve fyzice vyslovení teorie relativity a stanovení vesmírné konstanty c; v chemii uspořádání prvků do periodické tabulky a pochopení struktury atomu; příchod elektroniky a výpočetní techniky atd. atd. Co nám zbývá dnes? V biologii umíme už i klonovat. Ve fyzice zůstává nezodpovězená snad jediná otázka: jak sjednotit teorii relativity a kvantovou mechaniku? V chemii jsme už za samotnými hranicemi tabulky a dokážeme tvořit nové supertěžké málo stabilní prvky. V elektronice narážíme na Moorův zákon a prediktivní indexované browsery mají inteligenci už skoro desetiletých dětí. Moc prostoru něco nového objevit už nezůstává…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ano, naši předci měli zdravější potraviny a morálně na tom byli lépe. Dnes do jídla dávají s prominutím všelijaké sr*čky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No, když se dívám na výsledky urbanistiky co nám tady zbyly jako dědictví historie, musím říct wow, páni, jak tohle předci dokázali, zatímco my ta jejich monumentální díla nedokážeme v současnosti ani opravit! Závidím jim tu fantazii, ty tolik potřebné prostředky k velkolepé výstavně, tu chuť vložit se do díla a stvořit něco tak nezapomenutelného…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Nevím co je jen moje mylná představa a co byla skutečnost, takže asi jen lepší životní prostředí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvonisek

Morální hodnoty, základy slušného chování, tedy etiketu. Závidím i tu dobu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne, nic.
Každá doba, je něčím jedinečná. Pokud měli něco výjimečného, dobrého (čeho je dnes nedostatek), chybělo jim to, co je pro mne výhodou, samozřejmostí. Žiji dnes.
Těm budoucím, mladým, vnoučatům, nezávidím teprve nic. Jen jim držím pěsti ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Možná bylo méně otylých jídlo převážně chléb buchty luštěniny brambory maso jednou týdně no samozřejmě mimo šlechty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Martwell

Hlavně zodpovědnost. Vůbec jim nezávidim nezodpovědnýho potomka :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ete rnet

Závist zlato se cení ,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hesterbrown4

Hi Dear,
Compliments to you and I hope you are doing great.
Can we be friends? I will tell you more about me when i get a reply from you my private email is(mercyvail15@gmail.com) OK.i am waiting Best Regards.

Avatar uživatele
Dochy

zeeue: Ty příležitosti jsou tu stále. Akorát ty vyjmenováváš věci, které v té době ještě známé nebyli. To by se to snadno vynalézalo, mít v ruce encyklopedii vynálezů a vždy si jen jeden vybrat, který se mi zrovna nejvíc líbí. Ale tak to nefunguje. To člověk nejdřív musí přijít na to co má vynalézt a pak jít se svou kůží na trh. A ona spousta vynálezců, které nyní pro jejich převratné objevy obdivujeme, neměla ve své době zrovna na růžích ustláno.

Avatar uživatele
Ametyst

Rokio: Jak říkám, jsou to otraviny.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Pravda. Mam osobni zkusenosti s mlekem z detstvi. U nas na statku jsme kravy nemely, ale babicka mela a casto jsem ji navstevoval, takze jsem mleko pil casto. A je to neskutecny rozdil s tim, co dnes prodavaji v nemeckych nadnarodnich hypermarketech, ale taky aby ne, ty chemicke postupy a vselijake latky tam musi byt, aby to vydrzelo dele. Nechutna to ale pak nikdy tak dobre jako mleko, ktere jsem pil jako dite. A o kvalite se asi nemusime bavit. Dekuju.

Avatar uživatele
Darcy

oo ano, na to jsem málem zapomněla.. chuť a vůně mléka. Taky je tu teď někde otázka o vůnich, tak tam bych taky dopsala vůní mléka z mého dětství, jak chutnalo a vonělo v školce 😎
joo školka ❤️ Kostelec nad Labem

Nový příspěvek